واكسن آنفلوانزا به اندازه كافي در كشور موجود است

۱۳۸۹/۱۰/۱۴ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 22897
واكسن آنفلوانزا به اندازه كافي در كشور موجود است
به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، دكتر محمد مهدي گويا در جمع خبرنگاران، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در حال حاضر آمار دقيقي از مبتلايان به آنفلوانزا نداريم و معمولاً روزانه 20 تا 30 نفر در سطح كشور تشخيص قطعي آنفلوانزا داده مي‌شود كه انتظار مي‌رود طي روزهاي آينده اين ميزان افزايش يابد.
وي افزود: براي تمام موارد شديد آنفلوانزا در سراسر كشور امكانات لازم مانند بخش‌هاي ايزوله و غيرايزوله فراهم است و اين در حالي است كه در اغلب موارد بيماري آنفلوانزا، نيازي به بستري شدن ندارند و استراحت در منزل براي آنها كفايت مي‌كند.
دكتر گويا با اشاره به اين كه هنوز بيماري آنفلوانزاي فصلي در كشور گسترش نيافته است، تصريح كرد: انتظار داريم طي روزهاي آينده شاهد افزايش موارد اين بيماري باشيم، در مجموع در حال حاضر موارد اين بيماري در استان‌هاي تهران، شيراز، اصفهان، همدان، قم و خراسان رضوي بيشتر گزارش شده است.
وي در ادامه درباره آنفلوانزاي نوع A (H1N1) گفت: اين بيماري در انگليس و چند كشور دنيا شايع شده، ايران نيز به طور مرتب اين موضوع را پيگيري كرده و در صورت مشاهده اين بيماري، حتماً اطلاع‌رساني‌هاي لازم را انجام مي‌دهد اما بايد به اين نكته اشاره كرد كه آنفلوانزاي نوع A يا (H1N1)‌ تفاوتي با آنفلوانزاي معمولي ندارد و نگراني مانند سال گذشته ايجاد نخواهد كرد.
دكتر گويا در پايان خاطر نشان كرد: واكسن آنفلوانزاي فصلي به ميزان كافي در داروخانه‌ها موجود است و وزارت بهداشت براي گروه‌هاي هدف شامل پرسنل مراكز بهداشتي و درماني و برخي مشاغل خاص، تزريق اين واكسن را در برنامه‌هاي خود قرار داده است و ساير افراد بايد با مراجعه به پزشك براي تجويز و تزريق اين واكسن اقدام كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66885s, 18q