یك رژیم مفید برای رفع آثار مسمومیت با آرسنیك موجود در آب شرب

۱۳۸۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 22927
سلامت نیوز: افرادی كه از آب آشامیدنی لوله‌كشی استفاده می‌كنند به طور طبیعی به سطح بالایی از آرسنیك آلوده می‌شوند كه با خوردن مقدار بیشتری ترب، تربچه، سیب زمینی شیرین و سایر گیاهان خوراكی از این گروه می‌توانند آثار این نوع مسمومیت را از بدن خود بزدایند.

به گزارش  ایسنا، سطح این ماده شیمیایی وقتی در بدن افزایش پیدا كند سبب بروز آثاری از مسمومیت شیمیایی می‌شود كه از جمله آنها می‌توان به ایجاد ضایعات پوستی آشكار اشاره كرد. مصرف ریشه‌های زیرزمینی مثل مواردی كه در بالا ذكر شد و همچنین اسفناج سبز و كدو تنبل این ویژگی را دارد كه می‌تواند آثار مسمومیت با این ماده شیمیایی را برطرف كند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دكتر حبیب الاحسان، متخصص علوم همه‌گیر شناسی در دانشگاه شیكاگو در این باره خاطرنشان كرد: شدت و نوع آثار این مسمومیت در افراد مختلف و بنابر رژیم غذایی كه دارند، فرق می‌كند.

آرسنیك به طور طبیعی در سنگ‌ها، آب، خاك، هوا و مواد غذایی وجود دارد و از فعالیت‌های صنعتی هم در محیط زیست وارد می‌شود. طبق استاندارد آژانس حفاظت از محیط زیست آمریكا مقدار این عنصر اگر زیر 10 میكروگرم در لیتر آب باشد ایرادی ندارد اما اگر بیشتر شود خطرناك است به طوری كه مقادیر زیاد آن سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان می‌شود و تماس اندك اما مداوم با این عنصر با افزایش خطر بروز دیابت نوع دوم و بالا رفتن فشار خون ارتباط دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.9653s, 18q