می‌خواهید سالم بمانید؟ از کارت‌های اعتباری فاصله بگیرید

۱۳۸۹/۱۰/۱۵ - ۱۶:۳۰ - کد خبر: 22940

به گزارش سلامت نیوز وي افزود: كارت‌هاي اعتباري هم يكي از وسايل مولد انرژي هستند كه ميدان‌هاي مغناطيسي در اطراف خود ايجاد مي‌كنند و نبايد در معرض اين ميدان‌ها قرار بگيريم.

مهندس گوراني توصيه‌ كرد: تا جايي كه امكان دارد از اين وسيله به صورت بهينه استفاده شود و در صورت استفاده از قراردادن در جيب‌هاي پشت شلوار خودداري شود، چرا كه يكي از مراكز خون‌سازي استخوان‌هاي پهن، مانند لگن، در اين ناحيه قرار دارد.

وي همچنين تصريح كرد: كارت‌هاي اعتباري را نبايد در جيب كت قرارداد، زيرا بر روي مكانيزم الكتريكي قلب تداخل ايجاد كرده و در طولاني مدت فرد را دچار مشكل خواهد كرد.

كارشناس بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت با بيان اين كه هرچه قدر فاصله از وسايل مولد اشعه بيشتر باشد، دريافتي انرژي كمتر خواهد بود، خاطرنشان كرد: افرادي كه از دستگاه نوسان‌ساز مصنوعي قلب و يا بيماراني كه از پمپ‌هاي تزريق استفاده مي‌كنند در استفاده از كارت‌هاي اعتباري بايد سه نكته فاصله، مدت زمان و حفاظ را مدنظر قرار داشته باشند تا از اثراتي كه اين وسيله امكان دارد بر روي آنها داشته باشد، درامان باشند.

وي تأكيد كرد: كارت‌هاي ايمني با نام Safy cart ادعا شده است كه باعث جلوگيري از رسيدن امواج الكترو مغناطيسي به بدن مي‌شود، تقلبي است و اين ادعا صحت علمي ندارد. بنابراين توصيه مي‌شود كه فريب اين محصولات را نخورند و از اين وسيله استفاده نكنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82875s, 18q