نخستين دوره دكتراي سلامت در بلايا با حضور 17 دانشجو آغاز مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۵ - ۱۶:۳۲ - کد خبر: 22941

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بيست‌وسومين سمينار سلامت در بلايا و فوريت‌ها امروز در دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد.

علي اردلان، مشاور معاون بهداشتي و سرپرست واحد مديريت و كاهش خطر بلاياي اين وزارتخانه در اين سيمنار با بيان اينكه سالانه 3 تا 4 هزار نفر در كشور بر اثر بلايا جان خود را از دست مي‌دهند، اظهار داشت: كاهش و كنترل خطر بلايا با كاهش آسيب‌پذيري و افزايش آمادگي امكانپذير است.

وي گفت: در بخش‌ فعاليت‌هاي پيش از بلايا، آموزش عمومي مردم، آموزش تخصصي كاركنان شبكه سلامت و اورژانس، توجه به ايمن‌سازي سازه‌ها نظير خودرو، ساختمان، جاده و در بخش عكس‌العمل فرماندهي كنترل و ارزيابي سريع اطلاعات و امدادرساني، جست‌وجو و نجات مورد توجه است.

اردلان با بيان اينكه 30 مخاطره (بلا) جان انسانها را تهديد مي‌كند، افزود: بر اساس اعلام سازمان ملل در سال 2007 ، ايران در ليست كشورهاي با مرگ بيش از 10 هزار نفر در حوادث طبيعي قرار داشت.

مشاور معاون بهداشتي وزارت بهداشت افزود: شاخص سطح خطر در ايران 8 از 10 است و در دو دهه گذشته شيب مرگ در كشور كاهش داشته است. همچنين قرارگيري بعضي از صنايع نظير پمپ بنزين در مجاورت منازل بسيار خطرناك است.

اردلان از ارتقاء سطح آموزش سلامت در بلايا در كشور خبر داد و گفت: نخستين دوره دكتراي سلامت در بلايا با حضور 17 دانشجو آغاز مي‌شود همچنين اجراي طرح ارزيابي خطر در بيمارستان‌ها به زودي به بيمارستان‌ها ابلاغ مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.74821s, 19q