شناسنامه ژنتيك باعث كاهش جرم و جنايت در كشور مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۵ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 22944

به گزارشسلامت نیوز  به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، احمد شجاعي در جلسه آموزشي رويكرد نوين روابط عمومي "خبرنويسي " كه با حضور مسئولان روابط عمومي استان‌ها برگزار شد، افزود: تشكيل بانك هويت ژنتيك مزاياي بسياري به همراه دارد كه از آن جمله مي‌توان به كاهش قابل توجه جرم و جنايت در كشور اشاره كرد.

وي با تأكيد بر كمبود بودجه در سازمان تصريح كرد: متأسفانه بودجه سازمان پزشكي قانوني كشور در مقايسه با برخي نهادها و سازمان‌هاي ديگر بسيار اندك است در حالي كه پزشكي قانوني مأموريت و وظايف زيادي بر عهده دارد و در ارتباط مستقيم با مردم است.

رئيس سازمان پزشكي قانوني كشور يادآور شد: بر خلاف تصور عمومي تنها حدود 4 درصد وظايف پزشكي قانوني به حوزه رسيدگي به اجساد و تعيين علت فوت مربوط مي‌شود در حالي كه بخش قابل توجهي از خدمات سازمان در بخش‌هاي ديگر است.

شجاعي در بخش ديگري از سخنان خود با تأكيد بر اهميت اطلاع رساني و انتشار اخبار در شناساندن هر چه بهتر سازمان افزود: روابط عمومي در اطلاع‌رساني و شناساندن سازمان و خدمات آن نقش و جايگاه بسيار مهمي دارد به نحوي كه نبود اطلاع رساني مناسب موجب مظلوميت سازمان مي‌شود و متأسفانه به دليل عدم اطلاع رساني‌هاي مناسب، چهره سازمان پزشكي قانوني به درستي معرفي نشده است.

وي گفت: پزشكي قانوني خدمات شايسته و كارهاي بسيار سختي انجام مي‌شود كه بسياري از افراد جامعه و حتي برخي مسئولان از آن بي اطلاع هستند اما خوشبختانه اخيراً با اقدامات و تلاش‌هاي انجام شده و اطلاع رساني مناسب مسئولان تا حدي از وظايف و كمبودهاي اين سازمان باخبر شده‌اند.

شجاعي با اظهار اميدواري در خصوص دستيابي سازمان به جايگاه واقعي خود، خاطرنشان كرد: براي رساندن سازمان به جايگاه مطلوب بايد بسترسازي لازم صورت گيرد كه اين امر تنها با اطلاع رساني مناسب ميسر مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76567s, 18q