متدينان كمتر دچار بيماري‌هاي روحي مي‌شوند

۱۳۸۹/۱۰/۱۵ - ۱۶:۴۶ - کد خبر: 22946
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس از حجت‌الاسلام محمدعلي ابراهيم‌نژاد ظهر امروز در جمع روحانيون و فعالان قرآني شهرستان فريدونكنار اظهار داشت: مطالعات و تحقيقات ثابت كرده كه انسان‌هاي مومن و معتقد، هميشه قلب و باطن آرام‌تري دارند و كساني كه به دين اعتقاد دارند كمتر دچار بيماري‌هاي روحي و رواني مي‌شوند.
وي تصريح كرد: در اسلام و قرآن بر خنده و شادي بسيار تاكيد شده و برخلاف تصور عام قرآن را در مرام ترحيم كاربردي مي‌دانند، قرآن عامل هدايت زنده‌هاست.
ابراهيم‌نژاد بيان داشت: خداوند شادي را دوست دارد و در قرآن انسان‌ها را به شاد بودن، اخلاق خوش، روي گشاده و تبسم دعوت و سفارش مي‌كند.
وي افزود: اخلاق ناپسند در حريم خانواده آنقدر در نزد خداند مذموم است كه پيامبر اكرم فرمودند:« كسي كه با خانواده خود اخلاق ناپسند داشته باشد هنگام فوت دچار فشار قبر مي‌شود».
ابراهيم‌نژاد با بيان اينكه بذله‌گويي با شاد بودن تفاوت دارد، بيان داشت: مطالعات و تحقيقات ثابت كرده كه انسان‌هاي مومن و معتقد، هميشه قلب و باطن آرام‌تري دارند و كساني كه به دين اعتقاد دارند كمتر دچار بيماري‌هاي روحي و رواني مي‌شوند.
وي با اشاره به اينكه نماز از عواملي است كه شادماني و طهارت را به انسان مي‌بخشد، تصريح كرد: در صفات خداوند از رحمان و رحيم نام مي‌بريم يعني در طبع و ذات خداوند لطافت و مهرباني وجود دارد پس خداوند شادمان و مهربان است و انسان‌هاي مهربان و خوش خلق را دوست دارد.
رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان فريدونكنار اشاره داشت: اسلام با شادي‌هاي كاذب مخالف است چراكه باعث زايل شدن عقل مي‌شود كه خداوند با اين امر مخالف است.
وي اظهار داشت: دعا انسان را به آرامش مي‌رساند و چون انسان به‌وسيله دعا احساس مي‌كند مستقيما احتياجاتش را با خدا مطرح كرده و احساس ارتباط نزديك‌تري با معبود مي‌كند.
ابراهيم‌نژاد بيان داشت: آنچه را كه خداوند به واسطه دعا به انسان اعطا مي‌كند نعمت است و آنچه كه از انسان دريغ مي‌كند حكمتي نهفته در آن است كه گاه عقل ناقص بشري از فهم آن عاجز است.
وي تصريح كرد: حتي اگر بعضي دعاها بنا بر حكمت خداوند اجابت نشود، آن دعا به عنوان كفاره گناهان، از عذاب اخروي انسان كم مي‌كند.
وي افزود: ممكن است اين اعتقاد وجود داشته باشد كه سرنوشت انسان‌ها در روز ازل نوشته شده و مكتوب است اما دعاها و صدقه دادن و نيكي كردن با خلق خدا، مي‌تواند سرنوشت از پيش نوشته شده انسان را تغيير بدهد.
وي يادآور شد: اعتقاد انسان به اينكه دعا در زندگي او تاثير مي‌گذارد يا نه، در اجابت‌شدن آن موثر است و هر چقدر انسان چيزي را بيشتر و با باور قلبي بيشتري بخواهد، بيشتر موجبات عنايت و اجابت پيدا مي‌شود.
وي گفت: خداوند دعاهايي را كه در حق ديگران مي‌شود بيشتر اجابت مي‌كند و به واسطه خيري كه در آن نهفته است به خود شخص دعا كننده هم خير و بركت مي‌دهد و خواسته‌هايش را اجابت مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.30476s, 18q