تغذيه با شير مادر شخصيت كودك را پايه‌گذاري مي‌كند

۱۳۸۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۵۵ - کد خبر: 22964

به گزارش سلاتمت نیوز به نقل از فارس، سوسن پارساي امروز در هفتمين كنگره سلامت خانواده كه در سالن همايش‌هاي رازي علوم پزشكي تهران برگزار شد افزود: تغذيه با شير مادر حق هر مادر و كودك است و دستيابي به اين امر نيازمند حمايت همه جانبه است.

وي گفت: مادران زندگي بخش، حامل و پرورش دهنده تمام نسل‌ها و ارائه دهنده مراقبت‌هاي اوليه بهداشتي براي فرزندان خود هستند.

پارساي گفت: سلامت جسم و رشد وزني و پيشگيري نيز در بيماري‌ها، تكامل مغزي و شخصيتي و رفتاري از جمله مراقبت‌هاي اوليه بهداشتي براي فرزندان است كه بر عهده مادر است.

وي اضافه كرد: تغذيه با شير مادر رابطه عاطفي مادر و كودك، پايه گذاري شخصيت،‌ فراگيري سريع‌تر و بهتر كودك در تعامل مناسب با محيط و خانواده را به ارمغان مي‌آورد.

وي اضافه كرد: شيردهي يك پديده ارزشمند براي تمام مادران جهان است و تغذيه به موقع و زود و در آغوش مادر رابطه زيبا و قابل اعتمادي را بين كودك و مادر به وجود مي‌آورد.

وي افزود: براي رسيدن به اين رابطه زيبا مادران نيازمند حمايت همه جانبه براي تغذيه مطلوب شيرخواران خود هستند.بسياري از مدل‌هاي سنتي حمايت از مادران در جوامع امروز از بين رفته يا كمرنگ شده است و از طرفي استفاده از گروه‌هاي حمايتي با حفظ رفتارهاي مطلوب در زمينه پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي و درمان سرطان‌ها به خوبي اهميت حمايت‌ها را نشان مي‌دهد.

پارساي گفت:‌ اكثر مادران نياز به حمايت دارند. نياز به حمايت در مادراني كه زايمان اول آنها است خود در دوران بارداري مراقبت نداشته‌اند يا بيرون از خانه كار مي‌كنند بيشتر به چشم مي‌خورد. حمايت از مادري كه كودك يا خود او دچار مشكل جسمي يا رواني است از اهميت زيادي برخوردار است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.17088s, 18q