اسامي‌«بيمارستان‌هاي ‌خوب» ‌ازماه آ‌ينده منتشرمي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۵۷ - کد خبر: 22979

دكتر سجاد رضوي در گفتگو با ایسنا، با اشاره به مباحث تشويقي وزارت بهداشت براي بيمارستان‌ها به ويژه بيمارستان‌هاي خصوصي كه تعرفه‌هاي مصوب و آيين‌نامه‌هاي وزارتخانه را رعايت مي‌كنند، گفت: به اين ترتيب تسهيلات لازم در اختيار اين بيمارستان‌ها قرار مي‌گيرد و در تهيه تجهيزات مورد نياز كمك‌هاي لازم به اين بيمارستان‌ها صورت مي‌گيرد.

وي افزود: سايتي در وزارت بهداشت طراحي مي‌شود كه طي آن اسامي بيمارستان‌هاي خوب و بيمارستان‌هاي داراي ارزش پايين‌تر به صورت ماهيانه منتشر و اعلام مي‌شود.

به گفته رضوي، در راستاي شفاف‌سازي و اطلاع‌رساني مطلوب در زمينه «منشور حقوق بيماران» و اطلاعات پزشكي مورد نياز آنها و همچنين بهبود فرايندهاي نظارت بر موسسات پزشكي، ابلاغيه‌اي به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران و شهيدبهشتي براي اعلام به تمامي بيمارستان‌ها و مراكز درماني دانشگاهي، دولتي، خصوصي و خيريه تحت پوشش صورت گرفته است.

وي تاكيد كرد: براساس دستورالعمل ابلاغي تمام بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي بايد قبل از بستري بيمار تمام هزينه‌هاي درمان را به اطلاع وي برسانند. بر اين اساس بايد اطلاعيه مربوطه در قسمت پذيرش و ترخيص نصب شود و تمام اطلاعات در مورد تعرفه‌هاي درمان و خدمات پزشكي در اختيار بيماران قرار گيرد. به اين ترتيب بيمار بايد با آگاهي كامل از هزينه‌ها و خدمات درماني بيمارستان مربوطه را براي درمان خود انتخاب كند.

رضوي ادامه داد: براساس تاكيدات دستورالعمل ابلاغي تمام هزينه‌هاي بيمارستاني بايد به حسابداري بيمارستان پرداخت شود نه در مطب پزشك يا شخصي خاص در بيمارستان. همچنين بايد در قبال پرداخت هزينه‌هاي درماني رسيد دريافت شود.

مديركل ‌نظارت ‌بر درمان ‌وزارت‌ بهداشت با اشاره به تدابير اتخاذ شده براي نظارت فعال وزارت بهداشت در بيمارستان‌ها از جمله بيمارستان‌هاي خصوصي افزود: بر اين اساس كارشناس وزارت بهداشت منتظر تماس بيماران و شكايات آنها نخواهد بود و بسته به تعداد نيروها به صورت فعال در بيمارستان‌ها مستقر شده و نظارت‌هاي لازم را خواهند داشت.

رضوي در پايان گفت: علاوه بر نظارت كارشناسان وزارت بهداشت، بيماران نيز مي‌توانند در صورت مشاهده هر تخلفي با شماره تلفن‌هاي واحدهاي نظارتي وزارت بهداشت در بيمارستان مربوطه (نصب در بيمارستان) تماس بگيرند و مراتب را اعلام كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.65393s, 19q