انتقاد وزيربهداشت از لغو معافيت بخش بهداشتي از پرداخت عوارض

۱۳۸۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۵۹ - کد خبر: 22980

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، دکتر مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي که به جهرم سفر کرده بود، در جمع اعضاي هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشکي جهرم از اخذ عوارض مراكز درماني توسط شهرداري‌ها انتقاد كرد و با اشاره به تلاش مراكز درماني در تامين سلامت و بهداشت مردم گفت: بر اساس قانون شهرداري‌ها مصوب سال 1334 شهرداري‌ها موظفند 10 درصد از درآمد خود را به امر بهداري و 5 درصد را به امر فرهنگي اختصاص دهند.

وي گفت: بخش بهداشت و درمان تا سال 1375 از پرداخت عوارض معاف بود كه متاسفانه اين امر لغو شد.

دکتر دستجردي از افزايش بودجه وزارت بهداشت درسال جاري خبر داد و افزود: از 950 ميليارد تومان بودجه بخش مقابل توجهي به دانشگاه‌هاي علوم پزشکي اختصاص يافته که اميد داريم در آينده نزديک مشکلات مالي اين بخش برطرف مي شود.

وزير بهداشت همچنين با اشاره به مراکز درماني شهر جهرم اظهار کرد: با همکاري وزارت مسکن امسال براي تکميل بيمارستان 200 تختخوابي شهرستان جهرم، 5/10 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافته و تا دو سال آينده بايد اين بيمارستان به مرحله بهره برداري برسد.

وزير بهداشت همچنين ادامه داد: وضعيت بيمارستان شهيد مطهري جهرم و فضاي فيزيكي آن مناسب نيست و 80 درصد كل فضاي آن در اشغال است بنابراين اين بيمارستان با 34 سال قدمت جوابگوي نياز مردم شهرستان جهرم نيست و اميد است بيمارستان 200 تختخوابي جديد و در حال ساخت جهرم جبران کمبود فضاي اشغال تخت در جهرم داشته باشد.

محمدرضا رضايي کوچي نماينده جهرم در مجلس نيز با انتقاد از روند تخصيص اعتبارات به دانشگاه هاي علوم پزشکي گفت: دانشگاه جهرم چوب صداقش مي خورد و امروز رشد بودجه در سطح دانشگاه‌هاي درجه دو عادلانه نيست.

وي ضمن تشکر از حمايت هاي وزارت بهداشت در بخش آموزش و درماني دانشگاه علوم پزشکي جهرم ابراز کرد: براي توسعه فضاي درماني و آموزشي دانشگاه علوم پزشکي جهرم نياز به مساعدت وزارت بهداشت است.

وي اضافه کرد: جهرم با کمترين امکانات امروز به جنوب کشور و استان فارس خدمات بهداشتي درماني ارائه مي دهد بايد مسئولان حمايت بيشتري از خدمات دهي اين شهرستان صورت دهند.

به گزارش ايسنا، دکتر سيدمحمد کاظم تدين رئيس دانشگاه علوم پزشکي جهرم نيز با ارائه گزارشي از وضعيت بخش سلامت اين شهرستان گفت: با توجه به ارتقاي دانشکده به دانشگاه متاسفانه در عمل چيزي عايد دانشگاه نشده است و بايد رديف‌هاي مصوب نيز در سطح دانشگاه تعلق گيرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي جهرم با بيان اينکه اين دانشگاه به جنوب استان فارس در حوزه درماني خدمات ارائه مي‌دهد، افزود: امروز دانشگاه علوم پزشکي جهرم 40 ميليارد ريال به شهرداري جهرم بدهکار است و در بحث هزينه ها دانشگاه با مشکلات بسياري دست و پنجه نرم مي‌کند.

دکتر تدين خواستار توجه وزارت ارشاد به تکميل بيمارستان در دست احداث جهرم و تجهيز دستگاه MRI اين شهر شد.

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي در ادامه سفر خود به جهرم ضمن عيادت از بيماران، دو دستگاه دفع زباله هاي عفوني بيمارستان شهيد مطهري جهرم را افتتاح کرد.

خريد و نصب دستگاه‌هاي زباله سوز با 180 ميليون تومان اعتبار انجام شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.14345s, 19q