ارتقاي بهداشت روان دانش‌آموزان از برنامه‌هاي مهم آموزش و پرورش است

۱۳۸۹/۱۰/۱۷ - ۱۷:۳۱ - کد خبر: 22990

 حسين ميرزايي ‌در كارگاه توجيهي رابطان هسته مشاوره مدارس ابتدايي منطقه زنجانرود‌ اظهار داشت: ارتقاي بهداشت روان دانش‌آموزان و ايجاد زمينه براي تسهيل رشد همه جانبه آنها وظيفه همه دست اندركاران نظام تعليم و تربيت محسوب مي‌شود.
وي با بيان اينكه همه مسئولان دستگاه تعليم و تربيت در اين راستا مسئول هستند، ياد آورشد: مسئوليت رابطان در اين خصوص بيشتر است.
در ادامه اين كارگاه كارشناس مشاوره اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان در رابطه با نقش مشاور اظهار داشت: راهنمايي و مشاوره يكي از برنامه‌ها و فعاليت‌هايي است كه در تسهيل فرآيند رشد تعليم و تربيت دانش‌آموزان نقش مهمي را ايفا مي‌كند.
بهبودي ادامه داد: خدمات راهنمايي و مشاوره در مدرسه و به مشاور محدود نمي‌شود و هريك از عوامل آموزشي و پرورشي در اين راستا وظايفي برعهده دارند.
وي بيان كرد: امر مشاوره در مدارس ابتدايي توسط رابطان انجام مي‌شود كه اين عوامل در شناسايي دانش‌آموزان مشكل‌دار اقدام كرده و در راستاي رفع مشكلات اخلاقي، روحي و انظباطي دانش‌آموزان اقدام مي‌كنند.
كارشناس مشاوره اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان در خصوص نحوه ارجاع دانش‌آموزان نيز به هسته مشاوره و مراكز روان شناختي مطالبي را بيان كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.44599s, 19q