سرطان بيماري مرتبط با سن نيست

۱۳۸۹/۱۰/۱۸ - ۱۹:۵۴ - کد خبر: 23006

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس حسن امامي رضوي در پاسخ به اين پرسش كه آيا با توجه به مشاهده سرطان و مرگ ناشي از آن در بين نوجوانان و كودكان آيا سن بروز سرطان در كشور كاهش يافته است، توضيح داد: سرطان بيماري نيست كه با سن مرتبط باشد بنابراين مشاهده اين بيماري در بين كودكان و نوجوانان نشانه افزايش اين بيماري و پايين آمدن سن بروز اين بيماري نيست.

وي ادامه داد:‌ انواع بيماري سرطان در سنين كودكي و در بين كودكان هم وجود دارد بنابراين نمي‌توانيم بگوييم سن بروز سرطان در كشور كاهش يافته است.

معاون وزير بهداشت گفت: در كشور نظام ثبت سرطان وجود دارد و همه موارد بروز اين بيماري ثبت مي‌شود، آمارهاي ثبت شده نيز چنين موضوعي را نشان نمي‌دهد كه سن بروز سرطان در كشور پايين آمده باشد و اطلاعات ثبت سرطان همچنين نشان نمي‌دهد كه با افزايش موارد و شيوع بيشتر سرطان در كشور مواجه شده باشيم.

وي ادامه داد: نمي‌توانيم بگوييم اخيراً افزايش قابل توجه موارد سرطان را در كشور داشته‌ايم اما به طور طبيعي با توجه به اينكه جمعيت كشور به سمت ميانسالي و سالمندي پيش مي‌رود و پيرتر مي‌شود با توجه به اينكه هر چه سن بالاتر رود ميزان احتمال بروز سرطان بيشتر مي‌شود افزايش موارد اين بيماري را به طور نسبي داريم اما اين به معناي افزايش شيوع بيماري سرطان در كشور نيست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90564s, 19q