مدیر کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد

همدردی یک هزار و ۷۸۴ شهروند تهرانی با هموطنان زلزله زده

۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۴:۵۳ - کد خبر: 230210
همدردی یک هزار و ۷۸۴ شهروند تهرانی با هموطنان زلزله زده

سلامت نیوز:مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: روز گذشته نزدیک به دو هزار و 500 نفر برای کمک مصدومین زلزله غرب کشور به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کردند که از این تعداد هزار و 784 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، سید مرتضی طباطبایی؛ مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهار کرد: از صبح روز بعد از وقوع زلزله در استان کرمانشاه با اشتیاق مردم برای اهدای خون مواجهه بودیم و 22 آبان 96 دو هزار و 459 نفر موفق به ثبت نام در پذیرش مراکز اهدای خون استان شدند.

وی با اشاره به ضرورت بیشتر اهدای خون گروه های منفی، افزود: از این تعداد یک هزار و 784 نفر خون اهدا کردند و با توجه به فراخوان انجام شده، 25 درصد خون های اهدایی از گروه های منفی بودند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون تهران از مراجعه بانوان در شرایط بحران به نیکی یاد کرد و ادامه داد: شاخص اهدای خون بانوان در روز گذشته با 10 درصد رشد به میزان 14 درصد رسید. این استقبال نشان می دهد خانم ها بدون هیچ مشکلی می توانند پا به پای آقایان در این عرصه نیز مشارکت جدی داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت مراکز اهدای خون استان تهران طبق برنامه قبلی امروز و روزهای بعد هم ادامه دارد و عزیزانی که مایل به اهدای خون هستند می توانند با مراجعه به سامانه نوبت دهی اینترنتی اهدای خون (www.tbtc.ir ) با کمترین معطلی خون خودشان را اهداکنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.20759s, 18q