گوجه فرنگی برای حفظ سلامت عروق مفید است

۱۳۸۹/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 23040
سلامت نیوز: متخصصان تغذیه در ژاپن تاكید كردند گوجه فرنگی حاوی یك ریزمغذی مفید است كه برای جلوگیری از بروز بیماریهای عروقی بسیار مفید است.

به گزارش ایسنا، نتایج یك آزمایش جدید روی خواص گوجه فرنگی نشان داده است این صیفی حاوی ماده‌ای موسوم به 9- اوكسو - اوكتادكادینوئیك است كه خاصیت ضد تشكیل چربی مضر در عروق را دارد.

دكتر تریو كاوادا، متخصص و كارشناس علم تغذیه در دانشگاه كیوتوی ژاپن در مطالعات خود روی مواد و تركیبات عصاره‌ای متمركز شده‌ است كه می‌توانند به عارضه «دیسلیپیدمی» مقابله كنند. این عارضه حالتی است كه در آن مقادیر غیرطبیعی و ناسالمی از لیپیدها مثل كلسترول و چربی در جریان خون تشكیل می‌شوند.

به گزارش سایت اخبار بین‌المللی آسیا، این عارضه معمولا به خودی خود علائمی ندارد اما می‌تواند به بروز بیماریهای عروقی مثل تصلب شرائین یا سیروز كبدی منجر شود.

به گفته پزشكان، به منظور جلوگیری از بروز این بیماریها، پیشگیری از تشكیل لیپیدها به مقدار زیاد در بدن ضروری است. این بار مطالعات تایید كرده است گوجه فرنگی علاوه بر مزایای بسیاری كه برای سلامتی دارد حاوی تركیبی است كه از تشكیل لیپیدها در خون نیز جلوگیری كرده و برای حفظ سلامت عروق بسیار مفید است.

این یافته در مجله «تغذیه مولكولی و مطالعه غذا» منتشر شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.63053s, 18q