هلال‌احمر به مركز ذخیره داروهای استراتژیك وزارت بهداشت مبدل می‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۸ - کد خبر: 23054

سلامت نیوز: رئيس جمعيت هلال‌احمر از تبديل سازمان تداركات پزشكي اين جمعيت به مركز ذخيره داروهاي استراتژيك وزارت بهداشت در كشور خبر داد.

ابوالحسن فقيه در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال‌احمر با توجه به تجربه و سابقه در عرصه دارويي در طول چند سال گذشته و با هماهنگي و بر اساس برنامه‌اي جامع از سوي وزارت بهداشت به مركز ذخيره داروهاي استراتژيك كشور تبديل مي‌شود.

وي افزود: در طول چند سال گذشته، اقدامات بسياري از سوي وزارت بهداشت براي واگذار كردن اين وظيفه يعني "ايجاد مركز ذخيره داروهاي استراتژيك " به برخي نهادها صورت پذيرفت كه هيچ كدام از نهادها و مراكز دانشگاهي نتوانستند عهده‌دار اين مسئوليت شوند.

فقيه با اشاره به اينكه در حال حاضر و با توجه به اصل 44 قانون اساسي در زمينه خصوصي‌سازي، مراكز دارويي بسياري در زمينه واردات و توزيع دارو در كشور فعاليت مي‌كنند، گفت: با اين حال سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال‌احمر همچنان قدرتمندترين بازوي وزارت بهداشت در عرصه‌ دارويي كشور به حساب مي‌آيد.

رئيس جمعيت هلال‌احمر خاطرنشان كرد: طرح بزرگ تبديل سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال‌احمر به مركز ذخيره داروهاي استراتژيك كشور، از سوي معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت در حال تكميل است و به زودي براي عملياتي شدن آن اقدام مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56899s, 19q