بيماران خاص نيازمند حمايت مردم و دستگاه‌هاي حمايتي هستند

۱۳۸۹/۱۰/۱۹ - ۱۴:۰۸ - کد خبر: 23058

مديركل امور اجتماعي استاندار كردستان گفت: بيماران خاص در استان نيازمند حمايت‌هاي مردم و دستگاه‌هاي حمايتي هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس عطاالله رحماني آبيدر شنبه شب در سومين كميته بيماران خاص استان در سالن دولت استانداري كردستان اظهار داشت: خوشبختانه كار كميته بيماران خاص در استان شتاب بيشتري گرفته و مشكلات و مسائل بيماران بررسي مي شود.
وي افزود: دفتر امور اجتماعي به عنوان بخشي از كارها و پل ارتباطي بين مردم و سازمان‌هاي مردم نهاد سياست و برنامه‌هاي انجمن‌هاي مختلف بيماران خاص را بررسي مي‌كند.
مديركل امور اجتماعي استاندار كردستان در ادامه با اشاره به اينكه برگزاري اين جلسات در راستاي بررسي مسائل و مشكلات بيماران خاص است، تاكيد كرد: نگاه مردم از هر جهت نگاه مساعدتي خدمت رساني است كه بايد در اين زمينه انجمن‌ها را ياري داد.
رحماني آبيدر در ادامه بر حمايت دستگاه‌هاي حمايتي از بيماران خاص تاكيد كرد و افزود: كميته امداد امام خميني(ره) استان به منظور حمايت از اين بيماران تا سقف دو ميليون تومان وام به صورت قرض‌الحسنه پرداخت مي‌كند كه اين حمايت مي‌تواند گره‌اي را از مشكلات آنها بردارد.
وي با اشاره به اينكه سه دهم درصد جمعيت زير پوشش كميته امداد استان كردستان بيماران خاص هستند، اظهار داشت: 50 نفر از بيماران دياليزي غير پوشش اين نهاد به هر نفر در دو ماه پاياني سال 30 هزار تومان براي سرويس اياب و ذهاب پرداخت مي‌شود.
مديركل امور اجتماعي استاندار كردستان به يكي ديگر از مصوبات اين كميته براي تفكيك ويژه بيماران هموفيلي و تالاسمي و تاسيس كلينيك ويژه بيماران ام اسي اشاره كرد و افزود: در حال حاضر شرايط لازم براي راه‌اندازي اين كلينيك وجود ندارد و اين بيماران خدمات خود را از طريق انجمن‌ها دريافت مي‌كنند.
رحماني آبيدر با اشاره به تهيه اقلام دارويي براي بيماران خاص در استان بيان داشت: تامين اقلام دارويي در سطح كشور با توجه به فراواني بيماران خاص وجود دارد و اين داروها در صورت كمبود و نياز مي‌توانند از طريق استانداري كردستان مكاتبه شود.
وي در پايان بر اطلاع رساني در زمينه شناساندن بيماران خاص و نحوه رفتارهاي اجتماعي با اين بيماران از طريق رسانه ملي و شبكه استاني با حضور كارشناسان تاكيد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.21136s, 18q