شهردارسرپل ذهاب:

تخریب صددرصدی روستاهای سرپل ذهاب

۱۳۹۶/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 230605
تخریب صددرصدی روستاهای سرپل ذهاب

سلامت نیوز: «سرپل ذهاب» را بايد در رديف محروم‌ترين شهرستان‌هاي كشور گذاشت. شهر مرزی ایران كه در زمان جنگ ایران و عراق به شدت آسیب دید و بعد از آن، تلاش هايي در جهت بازسازي‌اش انجام شد. حالا 29 سال پس از اتمام جنگ بارديگر اين شهر، چهره در نقاب خاك و ويراني كشيد و رخت عزاي عمومي بر تن مردمان صبور و غيورش نشست.

به گزارش سلامت نیوز، قانون نوشت: شامگاه یک‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ زلزله، دومين بهانه بزرگ ويراني اين شهر در سي سال گذشته شد.

اين شهرستان هم مانند ساير شهرستان‌هاي زلزله‌زده كرمانشاه با كمبود كمك هاي ارسالي مواجه است و مردم به شدت، چشم انتظار كمك و امدادرساني هستند. شهردار «سرپل ذهاب» مي‌گويد كه اين شهر، خسارت‌هاي زيادي ديده و بسياري از روستاهاي اطراف آن به طور صددرصدي تخريب شده است.

آقاي حیدری اوضاع امدادرساني در «سرپل ذهاب» چگونه است؟

عملیات امداد و نجات در سرپل ذهاب به اتمام رسیده ولی کار آواربرداری همچنان در حال انجام است.

آواربرداري در چه مرحله اي قرار دارد؟

از صبح چهارشنبه شروع شده و تلاش‌مان اين است كه دقيق و سريع انجام شود.

«سرپل ذهاب» چقدر خسارت ديده و ميزان خرابي در اين شهر چه ميزان بوده است؟

حجم خسارت‌هاي وارده در سرپل ذهاب و مناطق اطراف آن بسیار بالاست ، غير از خود شهر سر پل ذهاب، بسیاری از روستاهای این منطقه به طور کامل تخریب شده و خسارت صددرصدی دیده اند. مردم وضعيت خوبي ندارند و بسياري، زندگي‌هاي خود را به‌طوركامل از دست داده‌اند.

آماری از وضعیت مصدومان و جانباختگان حادثه در این منطقه وجود دارد؟

هنوز آمار رسمی و دقیقی در این خصوص نمی توان اعلام کرد اما با توجه به برآوردهای اولیه، سرپل ذهاب تا کنون 2500 نفر مجروح و 500نفر فوتی داشته است.

الان بزرگ‌ترين نياز مردم اين منطقه چيست؟

موادغذایی، آب معدنی، مواد بهداشتی، پوشک و شیرخشک برای کودکان از اصلی‌ترین نیازهای مردم خسارت دیده این منطقه است و با توجه به کاهش دما و احتمال بارندگی دراوایل هفته، نیازمند ارسال چادر، پتو و لوازم گرمایشی به این منطقه هستیم.

خدمات درماني به مصدومان «سرپل ذهاب» چطور انجام مي شود؟ مصدومان اين منطقه كجا و چطور مداوا مي شوند؟

تمامی مجروحان از طریق امدادهوایی به بیمارستان‌های اطراف کرمانشاه منتقل شده و مورد درمان قرار می گیرند. با این وجود لازم است عملیات کمک به مصدومان نیز در پایگاه‌های اطراف سرعت بگیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56486s, 19q