جایگزینی داروهای کاهنده فشار خون با رژیم غذایی کم‌نمک

۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۹ - کد خبر: 231199
جایگزینی داروهای کاهنده فشار خون با رژیم غذایی کم‌نمک

سلامت نیوز:نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: برای کاهش فشار خون، رژیم غذایی کم نمک و سالم برای قلب همچون مصرف دارو تاثیرگذار است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محققان در این بررسی دریافتند: در مبتلایان به فشار خون بالا، رژیم غذایی مناسب و کم نمک همچون مصرف داروهای کاهنده فشار خون در کاهش فشار خون سیستولیک تاثیرگذار است.

به گفته محققان، یافته‌ها حاکی از آن است تغییر در رژیم غذایی باید اولین بخش از اقدامات بزرگسالانی باشد که در معرض فزاینده ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند.

فشار خون به فشاری گفته می‌شود که خون به دیواره‌های عروق وارد می‌کند. فشار خون بالا زمانی رخ می‌دهد که این فشار بسیار بالا می‌رود. درصورتی‌که این عارضه کنترل نشود فرد در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و سکته مغزی قرار می‌گیرد.

تغییر در سبک زندگی از جمله ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم نکته‌های کلیدی در کاهش فشار خون به حساب می‌آیند. هرچند برای برخی افراد داروهای کاهنده فشار خون هم تجویز می‌شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در این بررسی آمده‌است رژیم غذایی کاهنده فشار خون در کنار مصرف پایین نمک می‌تواند نیاز به استفاده از دارو را در بزرگسالان مبتلا به فشار خون از بین ببرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.20131s, 19q