معاون درمان وزیر بهداشت خبرداد

تدوین پروتکل‌ برای مدیریت هزینه‌های درمان

۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 231272
تدوین پروتکل‌ برای مدیریت هزینه‌های درمان

سلامت نیوز:معاون درمان وزیر بهداشت از تدوین پروتکل و گایدلاین‌هایی (دستورالعمل)برای خدمات پرهزینه در حوزه درمان خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکترقاسم جان‌بابایی در جلسه تخصصی مدیریت هزینه‌ها در حوزه درمان کشور با بیان اینکه بازنگری اثربخش برنامه‌های تحول نظام سلامت و ارائه نظرات کارشناسی شده با اولویت مدیریت هزینه‌ها در حوزه درمان دستور جلسه این نشست است، گفت: بر این اساس برای هر یک از بسته‌های خدمتی برنامه طرح تحول نظام سلامت، کارگروه‌های تخصصی با حضور معاونان درمان دانشگاه‌ها برگزار و نظرات و پیشنهادات اولیه دریافت شد و مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه امیدواریم در این نشست تخصصی، نتیجه‌گیری نهایی در این خصوص انجام شود،اظهارکرد: حوزه معاونت درمان وزارت بهداشت با همکاری انجمن‌های تخصصی پروتکل و گایدلاین‌هایی (دستورالعمل) برای خدمات پرهزینه تدوین کرده و در راستای ابلاغ و استقرار آن‌ها در مسیری درست برای مدیریت هزینه‌های درمان گام برداشته است. در حال حاضر این پروتکل‌ها بر اساس منابع کشور در حال تدوین است.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت، جان‌بابایی همچنین اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات مد نظر ما که در این نشست هم مورد بررسی قرار می‌گیرد، برون‌سپاری برخی خدمات است که در حال حاضر در حال بررسی ابعاد آن هستیم.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27398s, 18q