گامی دیگر برای حفظ محیط زیست

ابتکار جالب هواپیمایی اتحاد برای صرفه‌جویی 75درصدی در مصرف آب

۱۳۸۹/۱۰/۲۰ - ۱۵:۲۶ - کد خبر: 23139
ابتکار جالب هواپیمایی اتحاد برای صرفه‌جویی 75درصدی در مصرف آب
هواپیمایی اتحاد خط هوایی ملی امارات متحده عربی، که همواره حفاظت از محیط زیست و رعایت استانداردهای زیست محیطی را بعنوان یکی از ارزشهای برتر سازمانی تلقی کرده و این اصل و ارزش را در تمام تصمیم گیریها و برنامه ریزی‌های خود لحاظ می‌کند، اخیرا" دست به ابتکار جالبی زده است.

به گزارش سلامت نیوز، این ابتکار  ضمن افزایش تمیزی و زیبایی بدنه هواپیماها موجب صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده می شود.
صرفه جویی در مصرف آب به هر میزان و در هر نوع فعالیت اثر مثبت بر محیط زیست داشته و مصرف کمتر مواد شوینده که همگی پایه شیمیایی دارند آثار مضر و تخریبی آنها بر محیط زیست را می کاهد.
استفاده از نوعی پلیمر بنام  "پرماگارد"  (Permagard) بر روی بدنه هواپیماهای اتحاد بعنوان لایه پوشش خارجی در درجه اول موجب می شود تا چسبندگی مواد آلوده کننده به بدنه هواپیماها کاهش یابد و دیرتر کثیف شوند و در درجه دوم به طور طبیعی موجب کاهش مصرف آب و مواد شوینده جهت شستشوی آنها می گردد.
نکته جالب توجه اینجاست که این پلیمر نه تنها دفعات شستشوی هواپیماها را کاهش می دهد بلکه میزان آب و مواد مصرفی لازم برای هر بار شستن را نیز به میزان قابل ملاحظه ای می کاهد. در اثر استفاده از این پلیمر علاوه بر تمام موارد یاد شده دیگر نیازی به استفاده از مواد شوینده معمول بدنه هواپیماها که بسیار قوی هستند نیز نمی باشد و با انواعی از شوینده های جایگزین که ترکیبات شیمیایی کم ضررتری برای محیط زیست دارند بدنه هواپیما کاملا" تمیز و درخشان می گردد.
پیش بینی می شود که با استفاده از این پوشش جدید بر روی بدنه هواپیماها سالانه 75% در میزان آب مصرفی معادل 10 میلیون لیتر و 96% در میزان شوینده های مصرفی معادل 48000 لیتر صرفه جویی گردد.
هواپیمایی اتحاد در حال حاضر یکی از جوانترین ناوگانهای هوایی را در اختیار دارد که دارای بالاترین بازده مصرف سوخت بوده و کربن کمتری را نسبت به اکثر خطوط هوایی جهان به محیط زیست وارد می نماید.
اتحاد خط هوایی ملی امارات متحده عربی است که در سال 2003 تاسیس شده و مرکز آن در ابوظبی واقع است. اتحاد از سال 2006 پروازهای خود به ایران را آغاز نموده ودر حال حاضر با سه پرواز هفتگی تهران و ابوظبی را به یکدیگر متصل می نماید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.96397s, 19q