روزانه 2 ساعت نشستن پای تلویزیون برای ابتلا به بیماری قلبی كافی است

۱۳۸۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۹ - کد خبر: 23166
 افرادی كه بیش از 2 ساعت در روز را مقابل تلویزیون یا صفحه مشابه دیگری سپری كنند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و احتمال مرگ ناشی از آن در آنها 2 برابر می شود.

به گزارش فارس، محققان اعلام كرده‌اند این تأثیرات بدون توجه به میزان ورزش در افراد برآورد شده است و نشان می‌دهد كه نحوه گذراندن اوقات فراغت جدای از كار تأثیر زیادی بر سلامت افراد خواهد داشت.

امانوئل استاماتاكیس، از دانشگاه یو سی ال لندن می‌گوید: موضوع عادت است. بسیاری از ما عادت كرده‌ایم به خانه بازگشته تلویزیون را روشن كنیم و برای چندین ساعت مقابل آن بنشینیم كه برای قلب و سلامت كلی ما مضر است.

وی به همراه محققان دیگر به شدت در مورد نداشتن فعالیت در ساعات غیر از كار هشدار می‌دهد. این تحقیق چنین هشدارهایی را ضروری می‌داند چرا كه بسیاری از بزرگسالان شاغل مدت زمان طولانی را بدون فعالیت یا در حال رفت و آمد هستند یا پشت میز كار یا كامپیوتر خود نشسته‌اند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه این تحقیقات بر روی 4512 بزرگسال انجام شده است.

با مقایسه افرادی كه كمتر از 2 ساعت در روز را مقابل تلویزیون سپری می‌كنند و افرادی كه 4 ساعت یا بیشتر در روز را به این حالت می‌گذرانند دانشمندان به این نتیجه رسیدند كه گروه دوم 48درصد بیشتر در خطر مرگ به علل مختلف قرار دارند.

احتمال بیماری‌های قلبی از جمله حمله قلبی در افرادی كه پس از ساعت كاری بیش از 2 ساعت در برابر تلویزیون یا كامپیوتر هستند تا 125درصد افزایش داشته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79477s, 18q