میزكار مكان مناسبی برای غذا خوردن نیست

۱۳۸۹/۱۰/۲۱ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 23187
سلامت نیوز :  دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: یكی از بزرگترین عوارض غذا خوردن پشت میز كار آن است كه افراد نمی‌توانند بر روی غذای مصرفی خود تمركز و توجه كافی داشته باشند و وقتی به جای تمركز بر غذای مصرفی‌، سرگرم فرستادن ایمیل و پاسخ به تلفن و مرتب كردن اوراق هستند، ممكن است ناخواسته پرخوری كنند.
به گزارش وب‌دا براساس اعلام دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، وقتی افراد در پشت میز كار نشسته‌اند، این احتمال زیاد است كه چند كار را با هم انجام دهند و به مقدار غذای مصرفی توجه كافی نداشته باشند. در واقع غذا خوردن پشت میز كار، به این معناست كه به جای نشستن پشت كامپیوتر برای 8 ساعت در روز، در واقع برای 9 ساعت در روز این كار را انجام می‌دهند.
براساس این گزارش، غذا خوردن پشت میز كار، از بلند شدن و فاصله گرفتن از دفتر كار و یا محل كار، جلوگیری می‌كند و افراد برای بهبود پمپاژ قلب و جریان خون، نیازمند قدری استراحت و حركت هستند پس زمان صرف ناهار بسیار مهم است و این فرصت را به افراد می‌دهد كه این استراحت را در روز تجربه كنند. همچنین غذا خوردن پشت میز كار مكان مناسبی را  برای رشد باكتری‌ها و میكروب‌ها فراهم می‌كند و در درجه حرارت اتاق، بسیاری از غذاها می‌توانند محیطی مناسبی برای رشد باكتری‌ها باشند.
این گزارش می‌افزاید: میز غذایی كه محل خوردن غذاها و خوراكی‌ها است می‌تواند بسیار آلوده بوده و در واقع صرف غذا پشت میز كار به ویژه وقتی كه نظافت و تمیز كردن منظم میزكار رعایت نشود، می‌تواند میز كار را به یك مكان برای باكتری‌ها مبدل كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.25311s, 18q