آغاز احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور؛ فردا

۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 232548
آغاز احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور؛ فردا

سلامت نیوز: معاون اجتماعی وزیر بهداشت از آغاز احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور از فردا و با حضور وزیر بهداشت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید محمدهادی ایازی، با اشاره به آسیب‌های وارده به زیرساخت‌های بهداشتی و درمان در مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: طی هماهنگی انجام‌ شده توسط اداره کل خیرین و موسسات خیر سلامت از زمان وقوع زلزله تاکنون که یک ماه از آن می‌گذرد، تعداد زیادی از نیک‌اندیشان و فعالان اجتماعی، فرهنگی و هنری برای بازسازی زیرساخت‌های بهداشت و درمان اعلام آمادگی کردند.

ایازی افزود: پیش از این نیز تعداد ۵۶ کانکس به عنوان خانه بهداشت سیار مناطق زلزله‌زده از سوی خیران سلامت در قالب موسسات و اشخاص به استان کرمانشاه ارسال شده و آغاز به کار کرده است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در ادامه با پرداختن به آغاز احداث ۶۲ خانه بهداشت، ۲۲ مرکز جامع سلامت و ۳ فاز بیمارستان، گفت: مراسم نمادین کلنگ‌زنی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیش از ۶۰ نفر خیران، هنرمندان و ورزشکاران فعال در پویش کمک‌رسانی و مدیران وزارتی، استانی و حوزه اجتماعی از سراسر کشور انجام خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، این برنامه با عنوان یاوران سلامت توسط خیران به صورت یک روزه تدارک دیده شده است و در آن مراسم کلنگ‌زنی نمادین یک خانه بهداشت، یک مرکز جامع سلامت و بیمارستان سرپل ذهاب صورت خواهد پذیرفت. در پایان نیز تفاهم‌نامه ساخت موارد مذکور توسط خیران و دانشگاه علوم پزشکی با نظارت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به امضا خواهد رسید.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18225s, 19q