نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمه‌ها نیاز به اصلاح ساختاری دارند

۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۰:۱۹ - کد خبر: 232656
بیمه‌ها نیاز به اصلاح ساختاری دارند

سلامت نیوز:نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه بودجه حوزه سلامت در سال ۹۷ افزایش یافته است، گفت: هدف ما این بوده که منابع پایداری برای حوزه سلامت در نظر گرفته شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، همایون یوسفی در سومین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت، اظهار داشت: اگر منابع و مصارف حوزه سلامت مدیریت نشود، ارتقاء سلامت ایجاد نخواهد شد، پس ضمن توجه به اقتصاد سلامت، مدیریت منابع و مصارف باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: البته این مسئله به معنای صرفه‌جویی نبوده، بلکه مدیریت مصارف به دلیل منابع محدود مطرح است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: اقتصاد سلامت باید جزو مهمی در سیاستگذاری‌ها باشد و دولت و مجلس در این زمینه از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران استقبال می‌کند.

یوسفی عنوان کرد: بیمه‌ها جزئی از اقتصاد سلامت هستند که نیاز به اصلاح ساختاری دارند و اگر این مشکل حل نشود، چالش‌ها در این زمینه پابرجا خواهد ماند.

وی گفت: اگر بخواهیم اصولی مشکلات را حل کنیم، باید ساختار بیمه‌ای را اصلاح سازیم و این مسئله تابع ساختار اقتصادی است.

وی در پاسخ به اینکه در بودجه سال 97 وضعیت بودجه‌های اختصاص‌یافته به حوزه بهداشت و درمان به چه صورت است، گفت: افزایش بودجه در حوزه سلامت را شاهد هستیم، البته این مسائل در کمیسیون بهداشت در حال بررسی بوده و در صحن علنی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: ایجاد منابع پایدار برای حوزه سلامت از اهداف ما است و امیدواریم اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.67902s, 19q