فرماندار تهران:

زلزله ایرانگردی می کند

۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 232677
زلزله ایرانگردی می کند

سلامت نیوز: فرماندار تهران گفت: زلزله ایرانگردی می کند و تهران بیش از 303 هزار بافت فرسوده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،عیسی فرهادی سه شنبه شب در جلسه مشترک مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران،گفت: نیم درصد از عوارض شهرداری تهران مربوط به ساخت و ساز کتابخانه‌های عمومی باید اختصاص یابد.

وی افزود: متاسفانه در سال ٧٠ میلیارد از حساب شهرداری برداشت و در سطح کشور هزینه می‌شود، اما شهرداری این نیم درصد را برای ساخت و ساز کتابخانه در اختیار انجمن قرار نداده است که امیدواریم شورا این پرداخت‌ها را انجام دهند.

فرماندار تهران با اشاره به وجود ۳۰۳ هزار و ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در تهران، گفت: ۱.۵ میلیون نفر جمعیت شهرستان تهران در بافت فرسوده سکونت دارد، زلزله‌ها نیز ایرانگردی را شروع کرده و همه جای ایران زلزله داریم، باید برای پیشگیری از خسارات زلزله شورای شهر نوسازی بافت فرسوده را در برنامه خود بیاورد، تا در ۴ سال این شورا ۱۰ یا ۲۰ درصد از این بافت فرسوده نوسازی شود.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود به ساختمان پلاسکو و انتظارات برای بازسازی آن اشاره کرد و گفت: انتظار داریم در صدور پروانه‌های ساخت پلاسکو با همکاری شهرداری تهران با سرعت بیشتری انجام شود.

وی به مشکلات شهرک زیتون تهران اشاره کرد و گفت: سال ۷۲ و ۷۴ وزیر وقت مجوزی برای ساخت این شهرک داده است که بعد از آن در منطقه ممنوعه و ریه تهران قرار گرفته است، پیشنهاد می‌کنم، صفر تا ۱۰۰ این شهرک در اختیار شهرداری تهران قرار گیرد، تا یک پارک بزرگ در آن احداث کند و سپس از اعتبارات شهرداری به تدریج مالکان این شهرک را از آن مکان نجات دهند.

فرماندار تهران اضافه کرد: پیشنهاد می‌دهم یک محل یا پارکی برای اعتراضات و تجمعات تهران در نظر گرفته شود، که هرکس قصد اعتراض دارد به آن پارک برود و مدیر مربوطه را نیز به آن محل دعوت کنیم، این اتفاق برای تخلیه اعتراضات مردمی ضرورت دارد و در بسیاری از کشور‌های دنیا انجام شده است.

فرهادی همچنیت تصریح کرد: ۱۳۵ مدرسه در منطقه ۲۲ شهر تهران کم داریم که باید برای این کاستی‌ها چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به موضوع متکدیان و معتادان متجاهر تهران افزود: این افراد یک جمعیت ۳۰ هزار نفری دارند، باید برای این افراد فکری کرد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2155s, 18q