استقرار 90 درصد شرکت‌های تولیدی و وارد کننده تجهیزات پزشکی در تهران

۱۳۹۶/۱۰/۰۱ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 233343
استقرار 90 درصد شرکت‌های تولیدی و وارد کننده تجهیزات پزشکی در تهران

سلامت نیوز: مدیرکل ستاد بحران تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 90 درصد شرکت‌های تولیدی و وارد کننده تجهیزات پزشکی در تهران مستقر هستند.

به گزارش سلامت نیوز، حسین عظیم زاده روز جمعه درگفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به وجود 57 دانشگاه علوم پزشکی در کشور، تجهیزات و ملزومات پزشکی در هر زمانی می تواند به سرعت از سوی ستاد بحران دانشگاه ها تامین شود.
وی تاکید کرد: ستاد بحران اداره کل تجهیزات پزشکی آمادگی تامین تجهیزات پزشکی در صورت زلزله احتمالی تهران را دارد.
عظیم زاده افزود: با وجود ذخیره تجهیزات و ملزومات پزشکی از سوی سازمان های مرتبط وزارت بهداشت، این اداره کل بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با شرکت های تجهیزات و ملزومات پزشکی جهت تأمین ملزومات مورد نیاز مراکز درمانی و اورژانس دارای آمادگی کامل است.
وی با اشاره به تجربه تامین پنج ساعته تجهیزات پزشکی در کرمانشاه گفت: ملزومات پزشکی مانند ست سرم، سرنگ و باند وگاز بیشترین مصرف را در وقوع زلزله احتمالی دارند و اکنون انباری برای تامین تجهیزات در مواقع ضروری با همکاری انجمن ها و اتحادیه ها، مشخص شده است.
زمین لرزه ای به بزرگی 5:2 ریشتر ساعت 23:27دقیقه چهارشنبه شب (29 آذر) تهران را لرزاند. این زمین لرزه که در استانهای گیلان، البرز، قم، مرکزی و قزوین احساس شد در عمق 7 کیلومتری زمین رخ داد.
کانون این زلزله در مرز استان تهران و البرز در 3 کیلومتری ملارد تهران هفت کیلومتری مشکین دشت استان البرز و 9 کیلومتری شهریار رخ داد.
این زمین لرزه در طول 50،96 و عرض 35،69 به وقوع پیوست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.62371s, 19q