خار پاشنه در صورت تشخیص به موقع سریع تر درمان می شود

۱۳۸۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 23359
سلامت نیوز:عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و فوق تخصص روماتولوژی گفت: خار پاشنه در صورت تشخیص به موقع و سریع تر درمان می شود.
به گزارش خبرنگار وب دا از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دکتر زهرا ذاکری با بیان این مطلب، گفت: خار پاشنه به تیز شدگی استخوان پاشنه پا گفته می شود که علاوه بر ایجاد احساس درد در پاشنه ، موجب التهاب رباط های کف پا نیز می شود.
وی گفت: این بیماری که ممکن است به یکی از دلایل وزن زیاد ، راه رفتن به مدت طولانی ، فعالیت سرپایی طولانی مدت و کوتاهی بافت نرم کف پا و در برخی موارد بر اثر بیماری های التهابی روماتیسمی ایجاد شود در صورت تشخیص در مراحل اولیه قابل درمان است.
وی افزود: احساس سوزش در پاشنه پا، پس از خواب شبانگاهی، که بعد از کمی قدم زدن برطرف شود ، نشانه ای از علائم اولیه التهاب کف پا و خار پاشنه محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه فرد مبتلا به مدت دو هفته نباید به مدت طولانی راه برود گفت: درمان این عارضه در مراحل اولیه ابتلاء ، با کشش رباط های کف و عضلات ساق پا ، کاهش وزن واستفاده از پد پاشنه، میسر است.
وی افزود: در مراحل شدید ابتلاء به بیماری ، که با درد در ناحیه پاشنه و کف پا همراه است ، تزریق کورتون  و در برخی موارد اعمال جراحی انجام می شود
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
zahra
ایا مصرف کلسیم ضروری واگر استفاده نشه عوارض داره یا چه چیزی را میتوان جایگزین ان کرد؟من به کلسیم حساسیت دارم و45 ساله هستم.
0.22882s, 19q