ارائه رایگان خدمات درمانی به زائران آزاد كشور در عراق

۱۳۸۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۳ - کد خبر: 23372
سلامت نیوز :  نماینده مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر مستقر در عتبات عالیات عراق گفت: تمام زائران كشور كه به صورت آزاد به عتبات عالیات سفر كرده باشند می‌توانند به صورت رایگان از خدمات درمانی و بهداشتی درمانگاه‌های مركز پزشكی هلال‌احمر در عتبات عالیات بهره‌مند شوند
ماشاءالله رضایی اظهار داشت: مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر مستقر در شهر كربلای معلای عراق دارای 2 درمانگاه ولایت واقع در هتل قصر البدر و درمانگاه نور در هتل قصر الضیافه در نزدیكی حرم مطهر امام حسین (ع) است.

وی با توجه به تفاوت تعداد مراجعه كنندگان در مناسبت‌های مختلف افزود: در مواقعی تعداد مراجعان بیشتر و در زمانی كمتر است اما به طور میانگین روزانه 250 زائر در درمانگاه ولایت و 100 زائر در درمانگاه نور شهر كربلای معلی عراق ویزیت می‌شوند.

رضایی تصریح كرد: در پذیرش زائران آزاد نیز از طرف مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر مستقر در عتبات عالیات عراق ممانعتی نیست و در حد توان خدمات رایگان به این زوار ارائه می‌شود و در مواردی نیز زائران غیر ایرانی مراجعه می‌كنند كه در حد رفع و رجوع مشكلشان رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد: در سطح روابط و تجهیزات درمانگاهی هر آنچه درمانگاه‌های عراقی دارند مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر مستقر در عتبات عالیات عراق نیز در اختیار دارد، اما در مواردی كه ارائه خدمات فراتر از امكانات درمانگاه‌ها باشد بیمار با آمبولانس و پزشك ایرانی به بیمارستان‌های عراقی اعزام می‌شود.

رضایی خاطرنشان كرد: پزشكان عراقی نظر پزشك ایرانی را هنگام مداوای فرد اعزامی به بیمارستان‌های خود جویا می‌شوند و در مواردی مانند رادیولوژی و دیالیز حتی بدون نوبت زائر ایرانی را ویزیت می‌كنند.
فارس
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.04308s, 19q