260 نفر امسال در كشور به آنفلوانزای خوكی مبتلا شدند

۱۳۸۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۴ - کد خبر: 23373
عضو كمیته كشوری مبارزه با بیماری‌ها عفونی گفت:‌ 260 تا 270 نفر در كشور به آنفلوانزای H1N1نوع A یا همان آنفلوانزای خوكی مبتلا شده‌اند.
مسعود مردانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در زمان حاضر 2 نوع آنفلوانزای نوع B و H1N1 در كشور در حال گردش است كه تعداد مبتلایان به هر دوی آنها 260 تا 270 نفر است و موارد ابتلای آنها در حال افزایش است.

وی افزود:‌ ویروس آنفلوانزی H1N1 همان ویروسی است كه سال گذشته با عنوان آ‌نفلوانزای خوكی در دنیا همه‌گیر شده بود و متأسفانه موارد فوتی بر اثر این ویروس در افرادی كه بیماری‌ زمینه‌ای مانند دیابت، نارسایی كلیوی، بیماری قلبی و تنفسی داشتند دیده شد.

به گزارش فارس، محمد مهدی گویا، رئیس مركز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت در این زمینه می‌گوید: شست وشوی مكرر دست، رعایت بهداشت تنفسی به طوری كه فرد جلوی دهان و بینی خود دستمال بگیرد و دستمال را همین‌طور در محیط رها نكند و آن را در پلاستیك یكبار مصرف قرار دهد، از مهمترین راه‌های پیشگیری از انتقال این ویروس است.

وی اضافه می‌كند: به هیچ وجه نباید به طور خودسرانه آنتی‌بیوتیك مصرف شود و نكته بسیار مهم این است كه هر تعداد روزی كه پزشك به بیمار استراحت داد باید فرد استراحت كند. همچنین مصرف مایعات فراوان و گرم در بهبود زودتر این بیماری مؤثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.47579s, 19q