آلودگی صوتی در تهران بیداد می‌کند

۱۳۸۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۴ - کد خبر: 23397
آلودگی صوتی در تهران بیداد می‌کند
سلامت نیوز: مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت : با توجه به تردد بیش از 3 میلیون خودور در پایتخت که حدود 2 میلیون 300 هزار دستگاه آن ها سواری اند، شهر تهران جزو شهرهایی است که از بیشترین میزان آلودگی صوتی در دنیا ، رنج می برد.

دکتر یوسف رشیدی در گفتگو با تهران سما، اظهار داشت: در خیابان ها و اتوبان های شهر تهران نزدیک به 8/47 درصد خودروهای سواری وموتورسیکلت ها صدایی بالاتر از 81 دسیبل ایجاد می کنند ، در حالیکه استاندارد آلودگی صوتی برای منازل مسکونی در روز 55 دسیبل و شب 45 دسیبل است.

وی تصریح کرد : منطقه 6 شهر تهران از لحاظ آلودگی صوتی در صدر مناطق دیگر شهر تهران قرار دارد که به ترتیب ده منطقه پرسر و صدای شهر تهران عبارتند از مناطق 6-10-11-12-7-13-3-19-18 و 2 و این رتبه بندی براساس سرعت خودروها ها در سطح منطقه، مقدار کیلومتر پیمایش خودروها و توزیع آن ها در هر منطقه و میزان بزرگراه های موجود صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: کشورهای پیشرفته دنیا جهت اجرا و ساخت بزرگراه ها و مناطق حساس به سرو صدا مانند مدارس و بیمارستان ها از نقشه های صوتی استفاده می کنند که این نقشه ها با توجه به افزایش سالیانه تعداد خودروها و حجم ترافیک تغییر می کند و رو به افزایش است.

وی ادامه داد: نقشه های تراز صوتی مناطق 22 گانه شهر تهران نیز تکمیل شده است و نقاطی که از آلودگی صوتی بالا رنج می برند و وضعیت بحرانی دارند مشخص شده اند، که براین اساس متاسفانه مشخص شده اکثر مراکز آموزشی و درمانی در شهر تهران در معرض آلودگی صوتی بیش از حد استاندارد هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79316s, 18q