نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد؛

بودجه ۱۰۰۰میلیاردی اجرای تعرفه پرستاری به کمیسیون تلفیق رفت

۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۹:۴۲ - کد خبر: 234132
بودجه ۱۰۰۰میلیاردی اجرای تعرفه پرستاری به کمیسیون تلفیق رفت

سلامت نیوز:نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارائه پیشنهاد اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به کمیسیون تلفیق خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمد حسین قربانی با بیان اینکه پرستاران در خط مقدم ارائه خدمات درمانی هستند بر لزوم توجه جدی به خواسته ها و مطالبات این قشر تاکید کرد و گفت: هر چند تعرفه های خدمات نظام پرستاری تصویب و ابلاغ شد اما متاسفانه وزارت بهداشت به دلیل کمبود منابع و عدم وجود زیرساخت ها تاکنون از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شانه خالی کرده است.

وی، از تصویب پیشنهاد اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۷ برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در کمیسیون بهداشت و درمان خبر داد و افزود: این پیشنهاد به کمیسیون تلفیق ارائه شد.

قربانی با بیان اینکه با وضعیت فعلی کشور تامین ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری امری بعید به نظر می رسد، تصریح کرد: انتظار می رود این پیشنهاد از سوی کمیسیون تلفیق مورد توجه قرار گیرد و اعضای کمیسیون با آن موافقت کنند.

وی با بیان اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توجهی جدی دارد، ادامه داد: از آنجایی که مهمترین علت اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری کمبود منابع مالی است بنابراین بهترین راهکار اجرای این قانون موافقت کمیسیون تلفیق با پیشنهاد اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان است تا اجرای آن که ۱۰ سال بر زمین مانده تحقق یابد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.17129s, 20q