بزرگترین مشکل در زمینه محیط زیست، فرهنگ سازی است

۱۳۸۹/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۱ - کد خبر: 23417
بزرگترین مشکل در زمینه محیط زیست، فرهنگ سازی است
سلامت نیوز :معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروزه بزرگترین مشکل ما در زمینه محیط زیست و مسائل زیست محیطی، فرهنگ سازی است.
 
محمد یزدی در گفت و گو با  ایرنا افزود: متاسفانه امروزه مسوولان ، مدیران و مردم آنطور که باید به مسائل زیست محیطی اهمیت نمی دهند.
وی اظهار داشت : تمام این مشکلات و عدم توجه کافی به مسائل زیست محیطی کشور به نبود فرهنگ سازی و آگاهی افراد بر می گردد.
رییس ستاد هفته هوای پاک در ادامه با اشاره به آغاز طرح ملی "محیط یار " از امروز افزود: بدون شک با اجرای این طرح تا حدودی مشکلات فرهنگ سازی دراین باره برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح را از مدارس آغاز کرده ایم گفت: دانش آموزان آینده سازان و مدیران آینده کشور هستند، ازاین رو وقتی در این سن با مشکلات و اهمیت محیط زیست آشنا شوند بدون شک در بزرگسالی ارزش زیادی برای حفظ محیط زیست قائل خواهند شد.
یزدی با بیان اینکه از 25 دی ماه تا یکم بهمن ماه هفته هوای پاک نامگذاری شده افزود: "‌دولت الکترونیک و هوای پاک " ، " آموزش و فرهنگ سازی و هوای پاک " ، " فضای سبز و هوای پاک " ، "‌فناوری های نوین و هوای پاک " ، " جشنواره کودک، خانواده و هوای پاک " ، "‌دین و محیط زیست و فرهنگ سازی " و " صنعت - سوخت و هوای پاک " به ترتیب اسامی روزهای هفته هوای پاک است.
هفته هوای پاک از بیست و پنجم دی ماه تا یکم بهمن ماه با شعار " هدفمندسازی یارانه ها، بهینه سازی مصرف انرژی، هوای پاک" برگزار می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.36986s, 18q