مسئول رشته رادیولوژی عنوان کرد؛

استفاده از رادیوگرافی پانورامیک جهت بررسی سلامت ریشه دندان‌ها

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 234633
استفاده از رادیوگرافی پانورامیک جهت بررسی سلامت ریشه دندان‌ها

سلامت نیوز:مسئول اجرایی، علمی رشته رادیولوژی، گفت: انجام رادیوگرافی پانورامیک(تمام فک) جهت بررسی سلامت ریشه دندان‌ها، نقش موثری در تشخیص پوسیدگی های بین دندانی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر شکوفه شیراندشت در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با موضوع جایگاه رشته رادیولوژی در دندانپزشکی اظهارداشت: رشته رادیولوژی دهان، فک و صورت از رشته های پاراکلینیک در دندانپزشکی است که این دانش و کاربرد رادیوگرافی به عنوان ابزار تشخیصی قبل از طرح درمان، نقش خود را در تمام رشته های دندانپزشکی، به‌طور موثر اثبات کرده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر با ظهور تکنولوژی دیجیتال و توموگرافی کامپیوتری تحت عنوان CBCT ، دقت وسهولت مراحل رادیوگرافیک ایجاد شده است .همچنین با کاهش میزان تابش اشعه و بهداشت وایمنی اشعه، استفاده مناسب از انواع رادیوگرافی های دندانپزشکی کمک شایانی به تشخیص پوسیدگی‌ها، شکستگی‌ها و ضایعات داخل استخوان شده است.

مسئول اجرایی، علمی رشته رادیولوژی در دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: انواع رادیوگرافی‌های دندانپزشکی کمک شایانی حتی در بیماری‌های مفصل گیجگاهی کرده است.

وی عنوان کرد: در موارد پیچیده استفاده از تصویر بردای کامپیوتری در برش‌های معین و یا MRI در تشخیص ضایعات بافت نرم،ارتباط بین رشته ای دندانپزشکی و رادیولوژی را بیش از پیش در ارزیابی موارد تحت درمان دندانپزشکی نشان داده است.

مسئول اجرایی، علمی رشته رادیولوژی در دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران خاطرنشان کرد: در پیشگیری از پوسیدگی‌های وسیع در مراکز بهداشت ودانشکده ها، بخش رادیولوژی جزئ لاینفک در بحث پاراکلینیک است و با رعایت اصول ایمنی، می‌تواند از تکرار رادیوگرافی‌های غیر ضروری جلوگیری کند.

دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با شعار« سلامت دهان و دندانپزشکی در هزاره سوم » در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ دی ماه ۹۶ در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92728s, 19q