عکس/جعبه سیاه تنها اثر باقی مانده از نفتکش ایرانی

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۱ - کد خبر: 235225
عکس/جعبه سیاه تنها اثر باقی مانده از نفتکش ایرانی

سلامت نیوز: علت یابی حادثه نفتکش سانچی باید با بازشدن جعبه سیاهی که گفته می شود آرشیو کاملی از داده های ثبت شده در رادارهای کشتی، صحبت های ضبط شده پیش از بروز حادثه در اتاق فرمان و ... را در دل خود دارد، صورت گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، نفتکش ایرانی سانچی پس از ۸ روز سوختن، ظهر دیروز در آب‌های چین غرق شد. پس از گذشت ساعت‌ها از غرق شدن این نفتکش، شعله‌هایی با بلندی ۳۰ تا ۴۰ متر در محل غرق شدن این نفتکش دیده می‌شد؛ اما بامداد امروز شعله‌های آتش نیز خاموش شد و هیچ اثری از نفتکش ایرانی باقی نماند.

"جعبه سیاه" نفتکش سانچی تنها اثر باقی مانده از این کشتی عظیم الجثه است که ابتدا به کشور پامانا و سپس به ایران تحویل خواهد شد. سید احمد مقیمی رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش در این خصوص با بیان اینکه شدت برخورد با نفتکش سانچی به حدی بود که لایه فولادی زخیم و لایه آب تعادل دو متری و لایه سوم مخزن صدمه دید و حادثه ایجاد شد، گفت: تا زمانی که جعبه سیاه باز نشود اظهار نظر‌ها درباره علت حادثه گمانه زنی است.

همانطور که این مدیر مسئول اشاره کرده، علت یابی حادثه باید با بازشدن جعبه سیاهی که گفته می‌شود آرشیو کاملی از داده‌های ثبت شده در رادار‌های کشتی، صحبت‌های ضبط شده پیش از بروز حادثه در اتاق فرمان و ... را در دل خود دارد، صورت گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.44055s, 18q