چیزهایی که باید در مورد معاینه‌های چشم بدانید

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 235355
چیزهایی که باید در مورد معاینه‌های چشم بدانید

سلامت نیوز: معاینهٔ منظم چشم‌ها یک امر ضروری و مهم برای حفظ بینایی خوب و سلامت بینایی است. بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات چشمی نشانه‌ها یا علائم مشخصی، مخصوصاً در مراحل اولیه، ندارند. به همین دلیل است که تشخیص زودهنگام مشکل چشمی دارای اهمیت زیادی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، با معاینه‌های منظم چشم یک فرد می‌تواند مشکل بینایی خود را در همان مراحل اولیه تشخیص دهد و در جهت درمان آن تلاش کند. یک معاینهٔ چشمی جامع شامل سوال‌هایی در مورد وضعیت پزشکی شما و سابقهٔ بیماری خانوادگی شما و همچنین آزمایش‌های چشمی به‌منظور مشخص ساختن حدت چشم (شفاف دیدن چیزها)، شکست نور (نحوهٔ شکست نور توسط چشم) و سلامت کلی چشم است. وقتی‌که چشم‌پزشک شما از این سوال‌ها و آزمایش‌ها اطلاعاتی را در مورد چشم شما به دست آورد تصمیم به نیاز یا عدم نیاز دیگر آزمایش‌ها می‌گیرد تا وجود یا عدم وجود مشکلات چشمی را به‌طور دقیق مشخص سازد.


در طول معاینهٔ چشم، پزشک‌ها احتمالاً چه سوال‌هایی را خواهند پرسید؟
پزشک شما ممکن است که معاینه را با پرسیدن سوال‌های زیر شروع کند:
• آیا متوجه مشکلات یا علائم چشمی همچون سوزش چشم، دوبینی یا ترشح در خود شده‌اید؟
• آیا یک مشکل سلامتی کلی دارید؟
• آیا یک بیماری خاصی همچون دیابت دارید؟
• آیا دارویی مصرف می‌کنید؟
• آیا وضعیت زیست‌محیطی خانه یا محل کارتان (یعنی خاک‌اره یا دیگر ذره‌های ریز موجود در هوا) روی بینایی شما اثر می‌گذارند؟
• آیا قبلاً آسیب‌های چشمی را تجربه کرده‌اید؟
• آیا سابقهٔ خانوادگی بیماری‌های چشمی همچون آب‌سیاه یا دیگر بیماری‌های اثرگذار روی سلامتی چشم دارید؟
برای معاینهٔ چشم‌انتظار چه آزمایش‌هایی را باید داشت؟
پس‌ازآنکه چشم‌پزشک سابقهٔ پزشکی شما را موردبررسی قرارداد از شما می‌خواهد که حروف روی چارت چشم را هم از نزدیک و هم از دور بخوانید تا بدین‌وسیله حدت بینایی شما را موردبررسی قرار دهد. علاوه بر این، پزشک شما نحوهٔ حرکت چشم را نیز معاینه می‌کند.
دکتر آلبرتو مارتینز، یکی از چشم‌پزشک‌های شهر بتسدا ایالت مری لند می‌گوید: «چشم‌ها باید با یکدیگر حرکت کنند.» او اضافه می‌کند: «مردمک‌های چشم را نیز مورد معاینه قرار می‌دهیم تا مطمئن شویم که مردمک‌ها با یکدیگر حرکت می‌کنند.» پزشک شما دید رنگی، درک عمق و توانایی چشم در تمرکز کردن را نیز مورد معاینه قرار می‌دهد.
چشم ‌پزشک شما با استفاده از یک‌ذره بین و یک نور ملای