احتمال فعال شدن گسل‌های رشته کوه البرز

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 235479
احتمال فعال شدن گسل‌های رشته کوه البرز

سلامت نیوز: متخصص ژئومورفولوژی گفت: احتمال فعال شدن گسل های البرز با توجه به وارد آمدن فشار به منطقه زمین ساختی البرز وجود دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، احتمال فعال شدن گسل های رشته کوه البرزعلی اصغر هدایی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: زلزله 4.3 ریشتری فیروزکوه زلزله ای طبیعی بود که رخ داد. زلزله های دیگری هم در ماه ها و سال های گذشته با بزرگای بیش از 4 ریشتر در منطقه فیروز کوه رخ داده بود. البته باید بدانید هر گسل ساز و کار خودش را دارد و مستقل از گسل دیگر رخ می دهد.

وی ادامه داد: موضوعی که باید به آن پرداخته شود این است که پس از فعال شدن منطقه زاگرس و وقوع زلزله در کرمانشاه، گوریه خوزستان، بوشهر و فارس، فشار زمین ساختی منطقه زاگرس در حال انتقال به منطقه زمین ساختی البرز است.

به گفته این متخصص ژئومورفولوژی، باید از این پس منتظر وقوع زمین لرزه در منطقه البرز باشیم و فشار منتقل شده می تواند باعث وقوع زمین لرزه هایی در منطقه زمین ساختی البرز باشیم.

هدایی با اشاره به اینکه گسل های البرز ربطی به شمال کشور ندارد، تاکید کرد: زمین لرزه های شمال کشور به دلیل وجود راندگی های شمال البرز و جنوب خزر رخ می دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84229s, 19q