آلودگی هوای سنندج به 14 برابر حد مجاز رسید

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۲۰ - کد خبر: 235610
آلودگی هوای سنندج به 14 برابر حد مجاز رسید

سلامت نیوز: رئیس اداره امور آزمایشگاهی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان با اشاره به ورود گرد و غبار به آسمان این استان گفت: آلودگی هوای سنندج تحت تاثیر این پدیده جوی صبح شنبه با رسیدن به 14 برابر حد مجاز (500 شاخص آلودگی هوا) در وضعیت خطرناک قرار گرفت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،کژال حبیب زاده افزود: هم اکنون ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در سنندج هفت برابر حد مجاز و ذرات معلق با قطر 10 میکرون 14 برابر حدمجاز است و این روند افزایش ذرات معلق سیر صعودی دارد.


وی ادامه داد: این وضعیت برای همه افراد خطرناک است و به بیماران قلبی و عروقی و افرادی که مشکلات تنفسی دارند توصیه می شود از منزل خارج نشوند.
حبیب زاده با اشاره به گسترش گرد و خاک در دیگر شهرهای استان یادآور شد: اکنون علاوه بر سنندج، آلودگی هوا در کامیاران نیز بیشتر از حد مجاز بوده و در دیگر شهرها وضعیت عادی است.


آلودگی هوای امروز علاوه بر ذرات 10 میکرون ناشی از ذرات PM 2.5 هم بوده است، ذرات 2.5 میکرون برای سلامت مردم ضرر بیشتری از ذرات 10 میکرون دارد چون تا عمق ریه ها نفوذ می کند و ماندگاری بیشتری نیز در هوا دارد.


طبق اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان روز شنبه مدارس شهرستان سنندج و منطقه کلاترزان در تمام مقاطع به دلیل آلودگی هوا تعطیل است.
سنندج با بیش از 500 هزار نفر جمعیت مرکز استان کردستان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.45187s, 19q