فوق تخصص درد عنوان کرد

راهکاری نوین برای درمان دیسک کمر

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۹ - کد خبر: 235664
راهکاری نوین برای درمان دیسک کمر

سلامت نیوز:فوق تخصص درد با اشاره به نشانه‌های ابتلا به دیسک کمر گفت: درمان دیسک کمر با توجه به علائم آن متفاوت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مجید حیدریوز با اشاره به اینکه مبتلایان فتق دیسک یا بیرون زدگی دیسک کمر ممکن است درد ملایم تا شدید در کمر خود داشته باشند گفت: فرد در مواردی هیچیک از علایم دیسک کمر را ندارد و دردی را احساس نمی کند.

وی افزود: فتق دیسک کمر گاهی اوقات در تصویر برداری های انجام شده از ناحیه کمر افراد بدون هیچ علامت خاص قابل تشخیص است. درمان های کم تهاجمی (مداخله ای) مثل عمل دیسک با «لیزر k» در کلینیک های درد ارایه می شوند. استفاده از این روش، از گزینه های جدید مطرح شده در درمان دیسک کمر است.

حیدریان گفت: هنگامی که فرد دچار جدایی دیسک می شود و یک بخش از دیسک از ناحیه عادی قرارگیری آن خارج می شود، امکان وارد شدن فشار بر اعصاب نخاعی یا طناب نخاعی وجود دارد. در این حالت فشار وارد شده می تواند باعث ایجاد درد پایین کمر یا درد، بی حسی، یا ضعیف شدن پاها شود.

فوق تخصص درد یادآور شد: نوع و محل ایجاد علائم دیسک کمر بستگی به موقعیت و مقدار فشار وارد شده به اعصاب دارد. اگر فرد در محل ستون فقرات به فتق دیسک کمر دچار شود، ممکن است با درد، احساس سوزش، بی حسی، ضعیف شدن، یا ترکیبی از این شرایط در ناحیه پشت، باسن، یا پاها یا داغی کف پا مواجه شود. در اکثر موارد این علائم فقط در یک طرف بدن مشاهده می شود.

حیدریان در این رابطه به سلامت گفت: علائم فتق دیسک با انجام فعالیت های خاص یا قرار گرفتن در بعضی شرایط تشدید می شود. در این شرایط، درد شما ممکن است با نشستن، خم شدن، و کشیدن بدن تشدید شود.

وی اضافه کرد: گاه درد ممکن است هنگام بیدار شدن از خواب یا پس از باقی ماندن در یک موقعیت مشخص برای یک دوره طولانی تشدید شود. در این حالت نیاز به تغییر وضعیت به طور مکرر وجود دارد. در این شرایط فرد ترجیح می دهد به جای نشستن در حالت ایستاده قرار گیرد.

حیدریان تصریح کرد: درمان دیسک کمر بستگی به علائم آن دارد. با توجه به اینکه اکثر موارد فتق دیسک کمر با استفاده از روش های درمان بدون جراحی دیسک کمر درمان می شوند، پزشک در ابتدا ممکن است به شما پیشنهاد دهد وضعیت خود را به طور دقیق تحت کنترل و نظارت داشته باشید.

وی گفت: در صورتی که با استفاده از درمان دیسک بدون جراحی و روش های درمانی محافظه کارانه علائم مشکل بهبود پیدا کردند، آنگاه ممکن است نیازی به استفاده از سایر روش های درمانی نباشد. به هر حال، اگر با وجود استفاده از این روش ها علائم دیسک کمر تشدید شدند، احتمالا پزشک به شما پیشنهاد می دهد از عمل جراحی برای رفع مشکل خود استفاده کنید.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.10402s, 19q