مدیرعامل مجمع ملی ازدواج آسان جوانان اعلام کرد؛

افزایش وام ازدواج راه مقابله با ازدواج سفید وگسترش خانه‌های مجردی

۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 235782
افزایش وام ازدواج راه مقابله با ازدواج سفید وگسترش خانه‌های مجردی

سلامت نیوز: مدیرعامل مجمع ملی ازدواج آسان جوانان گفت: وقتی در جامعه با چالش‌هایی نظیر ازدواج سفید و افزایش آمار تجرد قطعی روبرو هستیم، قطعا افزایش مبلغ وام ازدواج به تنهایی کافی نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمد علی محمدی نیک با بیان این مطلب افزود: اقدام دولت و دستور رئیس جمهور محترم در خصوص افزایش مبلغ وام ازدواج جوانان به ۱۵میلیون تومان در سال ۹۷ بسیار ارزنده و قابل ستایش است. اما باید توجه داشت پرداخت وام به تنهایی راه گشا و حا المسائل مشکلات جوانان نیست.

مدیرعامل مجمع ملی ازدواج آسان جوانان در ادامه گفت: در حوزه ازدواج با آسیب های اجتماعی فراوانی روبرو هستیم که مهم ترین آنها عبارتند از افزایش آمار طلاق، افزایش تعداد خانه های مجردی، افزایش آمار ازدواج سفید و افزایش آمار تجرد قطعی که برای مقابله با افزایش این موارد لازم است با بررسی علمی به برنامه ریزی اصولی بپردازیم. البته این امری فرابخشی است که مشارکت و هم افزایی تمامی دستگاه های مرتبط را می طلبد.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات موثر برای ازدواج جوانان تسهیل امر ازدواج است افزود: تسهیل ازدواج جوانان باید در کلیه استان ها فراگیر شود و فلسفه وجودی مجمع ملی تسهیل ازدواج جوانان نیز گسترش همین موضوع می باشد.البته به این موضوع تک بعدی و با نگاه صرفا اقتصادی پرداخته نشده بلکه در کناره وام و تامین اقلام جهیزیه آموزش و مشاوره نیز مد نظر است.

از سوی دیگر با طرح ماه عسل به اوقات فراغت زوجین پرداخته می شود در واقع ما به دنبال طراحی و عرضه یک بسته کامل فرهنگی، آموزشی و اقتصادی برای زوجین جوان هستیم تا از این طریق بتوانیم علاوه بر تسهیل ازدواج جوانان با آسیب های حوزه ازدواج نیز مقابله کنیم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71147s, 19q