مسئول برنامه علمی سمینار اپتومتری هشدار داد:

آسیب چشم ها از وسایل الکترونیکی/ افزایش نزدیک بینی بین ایرانی ها

۱۳۹۶/۱۱/۰۲ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 235840
آسیب چشم ها از وسایل الکترونیکی/ افزایش نزدیک بینی بین ایرانی ها

سلامت نیوز: مسئول برنامه علمی هفتمین سمینار سالیانه جامعه اپتومتری ایران، نسبت به شیوع رو به افزایش عیوب انکساری ناشی از گرایش روز افزون به استفاده از وسایل الکترونیکی در جامعه هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر محسن حیرانی در آستانه برگزاری هفتمین سمینار سالیانه جامعه اپتومتری ایران، گفت: این سمینار با محوریت تجویز منطقی عینک برگزار می شود.

وی با اشاره به شیوع بالای عیوب انکساری در جامعه، تاکید کرد: متاسفانه نزدیک بینی که با گرایش روزافزون مردم به استفاده از وسایل الکترونیکی، از شیوع بسیار بالایی برخوردار است.

حیرانی ادامه داد: آسیب های استفاده از وسایل الکترونیکی در جامعه نگران کننده است و این معضل برای خانواده ها به خصوص کودکان سن مدرسه، مهم است.

مسئول برنامه علمی هفتمین سمینار جامعه اپتومتری ایران افزود: اپتومتریست ها مسئولین اولیه مراقبت های بینایی هستند و تخصصی ترین معاینات بیماران دچار عیوب انکساری بر عهده این افراد است.

به گفته حیرانی، تجویز عینک، لنزهای تماسی و اصلاحاتی که به صورت غیر جراحی انجام می شود، در حیطه وظایف اپتومتریست هاست.

وی، دیگر خدمات اپتومتریست ها را نیاز بیماران به بینایی درمان عنوان کرد و افزود: موضوع «ویژن تراپی» یا بیمارانی که بخشی از بینایی آنها از دست رفته و توسط وسایل کمک بینایی اصلاح می شوند، در سمینار امسال مورد بررسی قرار می گیرد.

حیرانی تاکید کرد: در این سمینار ۶ پنل شامل تجویز تخصصی در نزدیک بینی و دوربینی، تجویز تخصصی در آسیتیگماتیسم، تجویز در مشکلات تطابقی و پانل تجویز پیرچشمی، چالش های حوزه تجویز کم بینایی، بیمارانی که دارای بیماری خاص هستند مثل سندرم دان یا ورزشکاران به صورت تخصصی، مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

وی، از دیگر برنامه های این سمینار را برگزاری کارگاه هایی با تاکید بر روی فیت عینک، ساخت عینک، کارگاه لنز، کارگاه دارو درمانی در اپتومتری و...، عنوان کرد و افزود: شعار سمینار امسال، تجویز و ساخت عینک طبی است.

حیرانی گفت: سعی شده افرادی که در این سمینار شرکت می کنند بعد از پایان سمینار از نظر سطح علمی ارتقاء پیدا کنند و بتوانند خدمات بهتری به جامعه ارائه دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98751s, 19q