رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

نمایندگان مجلس از بودجه پرستاران حمایت کنند

۱۳۹۶/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 235844
نمایندگان مجلس از بودجه پرستاران حمایت کنند

سلامت نیوز: رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به بودجه مورد نیاز پرستاران گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ۱۰ سال است که تصویب شده ولی هنوز اجرایی نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر علی محمد آدابی در همایش بزرگداشت روز پرستار اظهار کرد: انتقادهای ما به این دلیل است که بهتر است منابعمان استفاده شود، خوشبختانه در دوره اخیر باب بسیار خوبی با وزارت بهداشت باز شده است و تیم پرستاری در تمام کارگروه‌ها حضور فعال دارند و مسائل و مشکلات پرستاران را بیش از آنچه باید، دنبال می‌کنند.

وی افزود: پرستاری بدون‌شک یکی از سرمایه‌های اجتماعی است و کشور ما با بیش از ۱۸۰ دانشکده در سراسر کشور این پرستاران را تربیت می‌کند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: قانون برآمده از اخلاق، عبارت است از شناخت و رعایت حقوق متقابل و این رمز پیشرفت‌ کشورهای توسعه‌یافته است. قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که بیش از ۱۰ سال پیش تصویب شده، هنوز اجرایی نشده است و این زیرپا گذاشتن حقوق پرستاران است. انتظار ما این است که نمایندگان مجلس بودجه مورد نیاز پرستاران را حمایت کنند.

آدابی ادامه داد: سرمایه اجتماعی فاصله ما را با کشورهای پیشرفته تعیین می‌کند، سرمایه اجتماعی باعث همگرایی افراد و ملت برای رسیدن به اهداف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با تعامل خوبی که با وزارت بهداشت صورت گرفته، مشکلات پرستاری حل خواهد شد و بسیاری از این مشکلات نیازی به بودجه ندارند و صرف اختیار دادن به ما، می‌توانیم هویت پرستاری را حفظ کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.91563s, 19q