روش جدید درمان تنگی مادرزادی لگنچه كلیه در ایران ابداع شد

۱۳۸۹/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 23658
سلامت نیوز :رئیس قطب اورولوژی ایران «مركز پزشكی شهید لبافی‌نژاد» از ابداع جدید درمان تنگی مادرزادی لگنچه كلیه برای نخستین بار در جهان خبر داد.

به گزارش  فارس ، ناصر سیم‌فروش امروز در یك نشست خبری در در بیمارستان لبافی‌نژاد برگزار شد، اظهار داشت: یكی از انسداد‌های شدید كلیه، انسداد توسط عروق غیرطبیعی است كه از روی لگنچه عبور می‌كند و به طور سنتی برای رفع تنگی لگنچه كلیه ناشی از عروق فرعی، عمل پیلو پلاستی یا بریدن لگنچه كلیه و دوختن مجدد آن به حالب انجام می‌شود كه عملی پیچیده بوده و طولانی است.

وی گفت: در روش ابتكاری جدید كه به روش لاپاراسكوپی و از چند سوراخ 5 میلی‌متری در زیر دید مانیتور انجام می‌شود فقط ورید اضافی حذف و شریان به بالا منتقل و ثابت می‌شود و در نتیجه به علت رفع فشار بر لگنچه تنگی برطرف و اتساع كلیه برطرف می‌شود.

سیم‌فروش با اشاره به اینكه از محسنات روش جدید عدم نیاز به بریدن و دوختن لگنچه در نتیجه عدم گذاشتن سوند داخلی خواهد بود، افزود: در این روش دیگر نیاز به سیستوسكوپی بعد از عمل برای خروج سوند داخلی از بین می‌رود و نیاز به گذاشتن درن نیز نخواهد بود.

وی تصریح كرد: در این روش جدید نیاز به برش‌های اضافی از بین رفتن و هم طول عمل بسیار كوتاهتر شده و درد بعد از عمل نیز بسیار كمتر می‌شود.

سیم‌فروش گفت: با عكسبرداری‌های بعد از عمل و پیگیری‌های طولانی‌مدت موفقیت این عمل ثابت شده است كه در طی 3 مقاله در اطفال و بالغان در تنها مجله ‌جهانی آندویورولوژی و تنها مجله جهانی ارولوژی اطفال، نتایج تفصیلی آن به چاپ رسیده است.

وی خاطرنشان كرد: مطالعه این مقاله نیز توسط پرفسور كلی‌من، رئیس انجمن آندویورولوژی جهانی به تمام جراحان كلیه جهان توصیه شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.9488s, 18q