جعل شناسنامه زنان خارجی برای ازدواج با مردان ایرانی

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۴:۰۴ - کد خبر: 236962
جعل شناسنامه زنان خارجی برای ازدواج با مردان ایرانی

سلامت نیوز: رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان جنوبی از دستگیری سه تبعه خارجی زن به اتهام استفاده غاصبانه از شناسنامه ایرانی خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، سرهنگ موسوی گفت: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر این که سه نفر خانم تبعه خارجی از شناسنامه ایرانی استفاده قاصبانه کرده اند و از این مدارک سوءاستفاده کرده اند؛ موضوع برای رسیدگی در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با انجام اقدامات و بررسی‌های لازم مشخص شد که شناسنامه‌ها متعلق به افرادی در استان‌های همجوار هستند و فوت کرده اند که صاحب شناسنامه‌ها آن‌ها را به سه تبعه خارجی به قیمت هنگفت فروخته است و اتباع خارجی نیز با این مدارک در ایران ازدواج کرده اند و مدارکی از قبیل گواهینامه، گذرنامه و سایر مدارک هویتی دریافت کرده اند.

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان جنوبی در ادامه افزود:با انجام مکاتبات اداری ابطال شناسنامه‌ها از طریق اداره ثبت احوال پیگیری شد و متهمان به پلیس امنیت عمومی احضار شدند که در بازجویی پلیس لب به اعتراف گشودند و به جرائم خود اعتراف کردند.

سرهنگ موسوی تصریح کرد:مدارک هویتی که غیر قانونی توسط این افراد اخذ شده بود از آنان سلب شد و با تشکیل پرونده جهت رسیدگی به اتهاماتشان به مقام قضائی معرفی شدند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.20384s, 18q