توصیه برای مصرف سبزی ها

۱۳۸۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 23713
توصیه برای مصرف سبزی ها
سلامت نیوز : معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه از اهمیت مصرف سبزیجات در برنامه غذایی خبرداد و گفت: سبزی ها را به صورت تازه مصرف كنید چراكه با این كار ویتامین های بیشتری كسب می كنید.
وی افزود: برای كاهش مصرف چربی و نمك كه زمینه را برای ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی و افزایش فشار خون فراهم می كند، استفاده از نمك وسس مایونز را همراه با سالاد محدود كنید ومی توانید با اضافه كردن سبزی های معطر مانند نعناع، ریحان وگشنیز طعم و عطر مطلوبی به غذا دهید.
معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه ادامه داد: برای خرد كردن سبزی ها از چاقوی تیز استفاده كنید تا از تخریب و از بین رفتن ویتامین سبزی ها جلوگیری شود.
عبداللهی درباره روش صحیح پخت سبزیها گفت: برای پخت سبزیها از آب به مقدار كم استفاده كرده و آب حاصل از پخت را در غذاها مصرف كنید.
وی تصریح كرد: سبزیها خصوصا آنها كه با ریشه از مزرعه به مغازه منتقل می شوند معمولا آلوده به تخم انگل و میكروبها هستند و به همین دلیل باید به دقت پاكیزه و ضد عفونی شوند. همچنین در انتقال سبزی از مغازه به خانه دقت كنید و آنها را در كنار سایر مواد غذایی قرار ندهید چراكه ممكن است آنها را آلوده كند.
معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه در پایان در خصوص اهمیت مصرف سبزیجات برای زنان باردار ابراز داشت: تغذیه خوب و استفاده مناسب از سبزیجات در دوران حاملگی و شیردهی برای مادر و كودك بسیار مفید بوده وبرای یك شیردهی موفق لازم است
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16645s, 18q