روشی برای درمان ناهنجاریهای قلبی و عروقی در جنین

۱۳۸۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۵ - کد خبر: 23742
روشی برای درمان ناهنجاریهای قلبی و عروقی در جنین
انجام اكوكاردیو گرافی قلب جنین برای نخستین بار در شرق كشور در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مقدس صورت گرفت.

 ‌عضو هیئت علمی دانشگاه مشهد گفت: دراین طرح مادران باردار با سابقه نازایی و سقط های جنین مكرر در 16 ، 17، 18و 24 ماهگی بارداری مورد اكوكاردیوگرافی جنینی قرار می گیرند كه در صورت مشاهده ناهنجاریهای قلبی و عروقی در جنین  اقدامات درمانی آغاز می شود .

دكتر بهزاد علیزاده با اشاره به اینكه اقدام به موقع و هماهنگی گروه جراحی مهمترین بخش برای نجات جان نوزاد به شمار می رود افزود: ‌نوزاد دارای ناهنجاری مادرزادی قلب و عروق ساعاتی پس از تولد  با تشخیص گروه درمانی مورد عملهای تهاجمی و غیر تهاجمی قرار می گیرد.

وی گفت: ‌این بیمارستان با دارا بودن گروه درمانی منسجم،‌ راه اندازی و تجهیز بخش مراقبت های ویژه بیماران مادرزادی قلب كودكان و امكانات و تجهیزات مجهز تنها مركز تخصصی ارجاع بیماران مادرزادی قلب و عروق در شرق كشور به شمار می رود .

فوق تخصص قلب و عروق كودكان  با اشاره به اینكه شیوع بیماریهای مادرزادی قلب و عروق حدود یك درصد از تولدهای زنده را در برمی گیرد افزود :‌درمان این گونه بیمارها نیازمند بررسی های تشخیصی به موقع در زمان بدو تولد و كاربرد روشهای درمانی نوین است كه این بیمارستان قابلیت درمان این گونه بیماران را داراست .

دانشیار دانشگاه علوم پزشكی مشهد مقدس افزود: ‌در حال حاضر بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مقدس علاوه بر انجام عملهای تهاجمی در بیماران مادرزادی قلب و عروق و روشهای غیر تهاجمی از جمله بالون آنژیوپلاستی ، رالوپلاستی كودكان ،آنژیوگرافی و كاتتریسم  به منظور كاهش عوارض پس از عمل ، جلوگیری از طولانی شدن زمان عمل و بستری شدن بیمار در بیمارستان با موفقیت انجام می شود .

دكتر بهزاد علیزاده افزود: با گسترش روشهای تشخیصی و درمانی بیماریهای قلبی مادرزادی، بیماران پس از انجام اعمال درمانی در بدو تولد و یا سالهای كودكی میزان امید به زندگی در این افراد افزایش می یابد به طوری كه همانند یك فرد عادی می توانند به سنین بزرگسالی ، ازدواج ،‌حضور در اجتماع ، ازدواج و بارداری زیر نظر پزشكان متخصص برسند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.48782s, 18q