الزام ۵ دسته از تجهیزات پزشکی برای الصاق برچسب اصالت

۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 237467
الزام ۵ دسته از تجهیزات پزشکی برای الصاق برچسب اصالت

سلامت نیوز: مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، جزئیات الصاق برچسب اصالت بر روی تجهیزات و ملزومات پزشکی را تشریح کرد.

دکتر رضا مسائلی در گفتگو با مهر، با عنوان این مطلب که الصاق برچسب اصالت کالا بر روی پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی از ابتدای سال آینده اعمال می شود، گفت: با الصاق این برچسب نگرانی بیماران، پزشکان، مصرف کنندگان و عرضه کنندگان در حوزه تامین محصولات با کیفیت مرتفع می‌گردد.


وی افزود: با الزامی شدن برچسب اصالت کالا، هموطنان می توانند در مطب ها، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و... ، کالای پزشکی با اصالت را خریداری و مصرف نمایند.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه به معرفی پنج دسته از تجهیزات پزشکی که مشمول این برچسب می شوند، پرداخت و گفت: تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه شده در فروشگاه ها و شرکت های تجهیزات پزشکی، ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت های ارتوپدی، می بایست از ابتدای سال آینده این برچسب را داشته باشند.


مسائلی تاکید کرد: الصاق برچسب اصالت کالا الزامی بوده و تمامی فعالان این حوزه در زمینه خرید، فروش و...، باید از ابتدای سال ۹۷ ضوابط و مقررات ابلاغ شده را رعایت کنند.


وی گفت: از تمامی فعالان حوزه تجهیزات پزشکی خواسته شده با برنامه ریزی های مناسب و زمانبندی لازم به گونه ای عمل کنند تا پس از شروع طرح با مشکل مواجه نشوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.60624s, 18q