سکونت 11 میلیون نفر در مناطق حاشیه ای شهرها

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۴:۲۶ - کد خبر: 237642
سکونت 11 میلیون نفر در مناطق حاشیه ای شهرها

سلامت نیوز: معاون امور اجتماعی مرکز امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه 11 میلیون نفر در مناطق حاشیه ای شهرها و سکونتگاه های غیررسمی کشور ساکن هستند، گفت: نبود دسترسی به خدمات اجتماعی و فقدان نظارت از مهمترین مشکلات این مناطق است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، رضا محبوبی در همایش تخصصی مدیریت آسیب‌های اجتماعی ویژه فرمانداران و مدیران کل آذربایجان شرقی در تبریز افزود: در کنار این مشکل، وجود سه میلیون نفر معتاد و 600 هزار زن بی همسر به علت طلاق در سنین 25 تا 40 سال در کشور از دیگر آسیب‌های اجتماعی سال‌های اخیر است.
وی با اشاره به کارکرد نامناسب ساختارهای اجتماعی ادامه داد: آسیب های اجتماعی اگر فراگیر شود، تبدیل به مسئله اجتماعی می‌شود بنابر این لازم است تدابیری برای حل مسئله اندیشیده شود.
محبوبی گفت: نخستین گام برای حل مسائل، شناخت مسئله است که در رابطه با مسائل اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: مسئله‌ اجتماعی تک عاملی نبوده و باید با تکیه بر آمار و اطلاعات و توجه به تمامی ابعاد مسئله به ارائه‌ راه حل پرداخت و با استفاده از روش علمی سهم عوامل مختلف در ایجاد مسئله را تعیین کرده و از نخبگان با گرایشات فکری مختلف نیز در این میان استفاده کنیم.
مشاور وزیر کشور اظهار کرد: استفاده از توان خود مردم، نهادهای غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد می‌تواند راه حل مناسبی برای حل مسائل اجتماعی باشد.
وی خاطرنشان کرد: اگر رشد ظاهری داشته باشیم و شهروندان داخل جامعه احساس آرامش و عدالت نکنند، کارهایی که برای توسعه انجام می‌دهیم، بی‌فایده خواهد بود.
وی افزود: باید با ارتقای اخلاق فردی، رعایت حقوق شهروندی، اصلاح رفتارهای فردی و استفاده از عنصر دین و روحانیت در راستای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی اقدام کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.61784s, 19q