نورخورشید و گردوغبار، مهمترین عوامل ایجاد «ناخنك چشم» است

۱۳۸۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۶ - کد خبر: 23765
سلامت نیوز :عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی جندی‌شاپور اهواز گفت: نور خورشید، وزش باد و ورود گرد‌وغبار به درون چشم مهمترین عوامل ایجاد‌كننده عارضه "ناخنك چشم" است.

دكتر فریده شریفی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: ناخنك چشم بافتی گوشتی است كه درون چشم رشد می‌كند و در صورت رشد بیش از حد می‌تواند روی قرنیه چشم را پوشانده و دید فرد را مختل كند.

وی با بیان اینكه بافت گوشتی ناخنك، قرمز رنگ است و ممكن است با سوزش چشم همراه باشد، افزود: نورخورشید، وزش باد و ورود گرد‌وغبار به درون چشم از مهمترین دلایل ایجاد ناخنك چشم است، به همین دلیل به افرادی كه در طول روز مدت زمانی طولانی را زیر نور مستقیم خورشید سپری می‌كنند توصیه می‌شود از كلاه لبه‌دار و عینك آفتابی استفاده كنند.

شریفی‌پور تصریح كرد: جراحی تنها روش درمان ناخنك چشم است و این عارضه را به‌وسیله هیچ دارویی نمی‌توان درمان كرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی جندی‌شاپور اهواز خاطرنشان كرد: هر ناخنكی را نباید جراحی كرد، زیرا ممكن است دوباره عود كرده و وضعیت وخیمی برای چشم ایجاد كند. ناخنك‌های با اندازه‌ كوچك بهتر است جراحی نشوند تا احتمال عود كردن آن هم كمتر شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شهرام
سلام
من در کارگاه صنایع mdfکارمیکنم و با گرد وغبار آن سروکار دارم.ماسک میرنم ولی تاثیر چندانی نداره.برای جلوگیری از اثرات مضر چه باید بکنم.لطفا راهنمایی بکنید
2.06013s, 19q