غلظت ذرات معلق در زاهدان 90 برابرحد مجاز

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 237752
غلظت ذرات معلق در زاهدان 90 برابرحد مجاز

سلامت نیوز: رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک وزش توفان میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان مرکز استان را به 90 برابر حد مجاز و 30 برابر حالت بحرانی رسانده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،علی ملاشاهی حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکروگرم بر مترمکعب عنوان کرد و افزود: غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان در این مدت، 13هزار و 568 میکروگرم بر مترمکعب است.


وی گفت: وزش توفان همراه با گرد و خاک در این مدت با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی را در زاهدان تا 800 متر کاهش داد.
ملاشاهی اظهار کرد: وزش توفان همراه با گرد و خاک تا پایان وقت امروز در نواحی مرکزی، نوار غربی و جنوب شرق این استان تداوم دارد.
وی ادامه داد: بروز این پدیده ضمن کاهش کیفیت هوا احتمال اختلال تردد در مسیر های ارتباطی زاهدان - بم و ایرانشهر- بم را به همراه دارد.
به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0257s, 19q