گرسنگی بیش از حد موجب چاقی می‌شود

۱۳۸۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۳ - کد خبر: 23842
گرسنگی بیش از حد موجب چاقی می‌شود
سلامت نیوز : كارشناس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: گرسنگی بیش از حد نه تنها افراد را لاغر نمی‌كند، بلكه اثر معكوس هم دارد و موجب چاقی می‌شود.

فروزان صالحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: بچه‌ها باید از تمام مواد غذایی به میزان مناسب و متعادل در وعده‌های غذایی خودشان استفاده كنند.

وی گفت: بهتر است كودكان از میان وعده‌های سالم و با ارزش غذایی مانند میوه، سبزی، شیر، لقمه نان و پنیر را در مدرسه استفاده كنند و از مصرف شیرینی و شكلات بیش از حد، چیپس و میان وعده‌های چرب خودداری كنند.

كارشناس اداره بهیود تغذیه وزارت بهداشت افزود: گرسنگی بیش از حد نه تنها افراد را لاغر نمی‌كند، بلكه اثر معكوس هم دارد و موجب چاقی هم می‌شود.

صالحی گفت: خداوند بدن انسان را طوری آفریده است كه وقتی خیلی گرسنه بماند، اگر مقدار كمی غذا در اختیارش قرار گیرد همان مقدار كم را به صورت چربی درمی‌آورد و ذخیره می‌كند تا اگر در آینده گرسنه شد، بتواند تا مدتی از این ذخایر استفاده كند.

وی اضافه كرد: پس اگر بدن را گرسنه نگه داریم برای حفظ خودش چربی تولید و ذخیره می‌كند كه منجر به چاقی می‌شود. در ضمن گرسنگی موجب می‌شود تا قدرت یادگیری افراد نیز كاهش یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35473s, 18q