ساعت کار طولانی پرستاران برابر با افزایش مرگ و میر در بیمارستانها

۱۳۸۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۹ - کد خبر: 23864
ساعت کار طولانی پرستاران برابر با افزایش مرگ و میر در بیمارستانها
سلامت نیوز : پژوهشگران معتقدند در ساعت کاری طولانی پرستاران فقط پرستاران نیستند که آسیب می بینند.نتایج تحقیقات  جدید نشان داده است از علل افزایش مرگ ناشی از حملات قلبی و ذات الریه در بیمارستان ها ساعت کاری طولانی پرستاران است


به گزارش پایگاه  نظام پرستاری ، طبق تحقیقات پژوهشگران دانشکده پرستاری دانشگاه مریڵند، ساعت کار طولانی و ساعات کم مرخصی پرستاران به اختلال خواب، کاهش هوشیاری و در نتیجه کاهش توانایی آنان در مراقبت از بیماران منجر می شود.

گسترش اضطراب و افسردگی در بین پرستاران به ضرر مردم و بهداشت و درمان جامعه است چون دقت کار کاهش می یابد و به علت خستگی، فشار کار و کمبود نیرو کیفیت خدمات نیز پایین می آیند .

محققان معتقدند پرستاران به علت فشردگی کاری، به ساعات طولانی بدون مرخصی عادت کرده اند، اما این مسئله در ساعات خواب مفید اختلال ایجاد می کند. همچنین این مسئله تاثیر منفی در افکار عمومی دارد و لازم است راهکارهایی برای حل آن در نظر گرفته شود.

این تحقیقات حاکی از تاثیر شدید ساعت کاری پرستاران بر روند بهبود بیماران یا حتی مرگ و میر در بیمارستان هاست و لازم است بررسی های بیشتری در این زمینه صورت گیرد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.36484s, 18q